با راه‌اندازي مجتمع‌هاي گلخانه‌اي در كشور اشتغالزايي براي 74 هزار بهره‌بردار بخش كشاورزي محقق مي‌شود
1386/08/06
 

مهندس بهروز غيبي، مديركل دفتر گل و گياهان زينتي و دارويي وزارت جهاد كشاورزي با اعلام اين مطلب در گفت و گو با ايانا گفت: در قالب نظام‌نامه گلخانه‌اي كشور و با هماهنگي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي روند احداث مجتمع‌هاي گلخانه‌اي در كشور تعريف شد.

وي افزود: اين اقدام كانال سبزي خواهد بود براي متقاضيان و بهره‌برداران استفاده‌كننده از محصولات گلخانه‌اي.

مهندس غيبي در ادامه گفت: مطابق تبصره 3 كه در مجلس به تصويب رسيده حدود 3 تا 5 درصد تملك دارايي‌هاي كل هر استان به احداث اين مجتمع‌ها اختصاص خواهد يافت.

وي افزود: در شرايط حاضر مجتمع‌هاي موجود براي 11 هزار نفر اشتغال مستقيم ايجاد كرده‌اند و تا پايان برنامه و احداث كليه گلخانه‌ها اين رقم به 74 هزار نفر مي‌رسد.

مهندس غيبي با پيش‌بيني مدت زمان سه سال براي احداث اين واحدها گفت: در اين فاصله زماني لازم است تا متقاضيان و بهره‌برداران، دانش فني لازم را كسب كنند.

وي در اين باره گفت: طرح آموزش گلخانه‌داران در وزارت جهاد كشاورزي پيش‌بيني شده و اميد است با استقبال خوبي از سوي آنها مواجه شود.

مدير كل دفتر گل و گياهان زينتي و دارويي وزارت جهاد كشاورزي در ادامه افزود: توليد محصولات گلخانه‌اي به مديريتي ناب نياز دارد زيرا اين محيط به دليل بسته بودن مي‌تواند منشا خوبي براي آفات و بيماريها باشد.

وي در پايان گفت: پرداخت تسهيلات احداث اين مجتمع‌ها توسط سازمان توسعه تجارت تامين خواهد شد و مشكلي از اين بابت وجود ندارد./اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal