ضرورت بازنگری کشاورزی حفاظتی با رویکرد اهمیت آب
1392/08/01

معاون بهبود توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي گفت: براي رسيدن به پايداري در كشاورزي بايد فعاليت در اين عرصه سودآور و اقتصادي باشد.

 به گزارش خبرنگار مهر، ناصر توكلي در جلسه اي كه با حضور مسئولين وزارت جهادكشاورزي در باغستان قزوين برگزار شد، اظهارداشت: بخش كشاورزي بايد پايدار و سودآور باشد در غير اين صورت در آينده نه چندان دور با مشكلات جدي روبرو خواهيم شد.

 توكلي افزود: كشاورزي حفاظتي بايد با رويكرد اهميت آب مورد بازنگري قرار گيرد و با اعتقادي دروني نسبت به اجراي اين طرح اقدام كرد.

 معاون بهبود توليدات گياهي وزارت جهادكشاورزي تصريح كرد: با هنر مديريت و استفاده از توان دستگاههاي اجرايي مي توان از نيروهاي كارشناسي براي افزايش، پايداري و سودآوري توليد حركت كرد.

 دلاور حيدرپور معاون غلات و حبوبات وزارت جهاد كشاورزي هم با اشاره به اهميت كشاورزي حفاظتي و خاك ورزي در اين بخش بيان كرد: كشاورزي حفاظتي قبل از آغاز طرح هدفمندي يارانه ها اجرا شده كه اجراي آن باعث كاهش هرينه هاي توليد شده است.

 وي ادامه داد: كشاورزي حفاظتي صرفه جويي حاصل از مصرف آب، برق، كاهش هزينه توليد، اصلاح باغات و استفاده از ماشين و كاهش سوخت را بدنبال دارد.

 عباسي رئيس مركز مكانيزاسيون كشور هم با اشاره به اينكه طرح كشاورزي حفاظتي سابقه و پيشينه قبلي دارد افزود: در سال 89 براي حمايت از كشاورزان 35 ميليارد و 200 ميليون تومان به بخش كشاورزي مساعدت شد تا براي خريد ماشين آلات هزينه شود.

 وي گفت: اصول كشاورزي حفاظتي در اين است كه با كمتر به هم زدن خاك، زمينه حفظ بقاياي گياهي در خاك و تفاوت كشت ديده شود.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal