مديريت نگهداري و مصرف محصولات كشاورزي بايد سرلوحه فعاليت‌هاي كارگزاران بخش كشاورزي باشد
1387/03/19

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي روز جمعه گفت كه چنانچه از آب، خاك و ساير منابع اين سرزمين درست استفاده شود، مي‌توان اميدوار بود كه ارزاق عمومي مردم به خوبي تامين شود.

آيت اله علي عالمي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي در سخنان پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته تهران در جمع نمازگزاران تهراني گفت: كشاورزي عرصه وسيعي است و فعاليت‌هاي زيادي را مي‌توان در اين عرصه انجام داد.

وي با اشاره به توفيقات مديران بخش كشاورزي كشور در چند سال گذشته، گفت: با برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته در سال‌هاي اخير، حجم توليد محصولات كشاورزي افزايش يافته و اهداف پيش بيني شده در اين بخش محقق شده است.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي گفت: در كشور در سال زراعي گذشته ‪۱۰۵ميليون تن انواع محصولات كشاورزي توليد شد و ‪۱۰۰درصد اهداف توليدي اين بخش محقق شده است.

عالمي به تثبيت خودكفايي توليد گندم در كشور اشاره كرد و گفت: اقدامات فراواني براي توليد بذرهاي مقاوم به كم آبي و آب‌هاي شور صورت گرفته و تاكنون بيش از ‪۵۰۰هزار تن بذر اصلاح شده، توليد شده است.

وي با قدرداني از تلاش‌هاي دولت براي ياري رساندن به بخش كشاورزي گفت: رشد اعتبارات تبصره‌اي و تسهيلات بانكي از جمله كمك‌هاي دولت در بخش كشاورزي است.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي همچنين موضوع مديريت در بخش كشاورزي را مهم توصيف كرد و گفت: مديريت نگهداري محصولات كشاورزي و جلوگيري از ضايع شدن آنها و مديريت مصرف بايد به صورت توامان سرلوحه فعاليت‌هاي كارگزاران بخش كشاورزي باشد.

عالمي همچنين مردم را به پرهيز از اسراف نعمت‌هاي الهي فرا خواند و تاكيد كرد كه اگر مردم ايمان و اعتقاد داشته باشند و تقوي الهي پيشه كنند درهاي بركت به روي آنان باز مي‌شود.اداره كلروابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir

pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal