حمايت وزارت جهاد كشاورزي از طرح عرضه شير در مدارس
1392/09/12

معاون وزير جهاد كشاورزي در امور دام گفت: طرح عرضه شير در مدارس يك اقدام ارزشمند به شمار مي‌رود و وزارت جهاد كشاورزي از اين طرح كه مي‌تواند توليد كمي و كيفي شير را افزايش دهد به صورت جدي حمايت مي‌كند.

حسن ركني در گفت‌وگو با ايسنا اظهاركرد: شير يكي از مواد غذايي بسيار ارزشمند است كه در ارتقاي سلامت گروه‌هاي سني مختلف از جوان‌ترين تا مسن‌ترين افراد تاثير گذار است چراكه اين محصول لبني از نظر نوع پروتئين، ويتامين و مجموعه مواد مغذي غني است و به عبارت ديگر شير به عنوان يك شاخص اندازه‌گيري و ارزيابي براي مواد خوراكي ديگر هم به حساب مي‌آيد.

وي افزود: طرح عرضه شير كه بر اساس اعلام رييس‌جمهور يكي از اقدامات بسيار ارزشمند دولت است مي‌تواند اثرات مثبتي بر ارتقاي سلامت و پيشگيري از ابتلا به برخي از بيماري‌ها داشته باشد چراكه اين بيماري‌ها كه ممكن است كم و بيش به دليل تغذيه ناصحيح مانند پوكي استخوان مشاهده شود، هزينه‌هاي درماني سنگيني دارد و تغذيه شير به راحتي آن را جبران خواهد كرد.

معاون وزير جهاد كشاورزي در امور دام گفت: بر اساس مطالعاتي كه دانشمندان اروپايي انجام داده‌اند مصرف شير باعث افزايش قد دانش‌اموزان و افزايش ضريب هوشي افراد مي‌شود كه اينها از جمله مسائلي است كه ضرورت استفاده از شير در تغذيه دانش آموزان را اجتناب ناپذير مي‌كند.

ركني تاكيد كرد: وزارت جهاد كشاورزي طرح عرضه شير در مدارس را به عنوان يك اقدام ارزشمند تلقي كرده و از آن به صورت جدي حمايت مي‌كند.

به گفته وي زمينه‌هاي توليد شير به حدي است كه هيچ مشكلي براي تامين نياز مدارس كشور وجود ندارد و اين طرح مي‌تواند انگيزه توليدكنندگان براي افزايش كمي و كيفي توليد افزايش دهد.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط

  • 3.png
  • 1.png
  • 2.png

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal