افزایش سهمیه سوخت یارانه‌ای صیادان به 900 هزار لیتر در روز
1392/03/19

معاون صيد و بنادر سازمان شيلات از افزايش سهميه سوخت يارانه‌اي صيادان به 900 هزار ليتر در روز خبر داد و گفت: يارانه شغل صيادي براي همه واحدهاي صيادي در نظر گرفته شده و واحدهاي كوچك نيز از پرداخت حق بيمه معاف هستند.

علي‌اصغر مجاهدي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اينكه هر كسي 100 روز از سال به دريا برود از نظر سازمان شيلات صياد به شمار مي‌آيد، اظهار كرد: بر اين اساس سالانه حدود 140 هزار صياد با 120 هزار شناور كوچك و بزرگ مشغول فعاليت هستند.

وي افزود: در مرحله‌ي اول طرح هدفمندي يارانه‌ها مقرر شده بود تا سوخت به قيمت آزاد به صيادان داده شود اما با توجه به مذاكرات صورت گرفته، روزانه حدود 800 هزار ليتر بنزين به عنوان سوخت يارانه‌اي در اختيار صيادان قرار گرفت.

معاون صيد و بنادر سازمان شيلات با اشاره به افزايش سهميه سوخت يارانه‌اي صياديان به 900 هزار ليتر در روز گفت: در حال حاضر نيز درصدد افزايش اين سهميه به يك ميليون ليتر در روز هستيم تا بخشي از هزينه‌هاي سرسآم آور توليد كه به صيادان متحمل شده، جبران شود.

مجاهدي درباره‌ي وضعيت بيمه صيادان افزود: همه صيادان مشمول بيمه خاص هستند به‌گونه‌اي كه به جاي پرداخت 27 درصد حق بيمه حدود 17 درصد مي‌پردازند و مابقي آن به عنوان يارانه شغل صيادي از سوي دولت پرداخت مي‌شود.

مجاهدي با بيان اين‌كه سالانه بيش از 45 ميليارد تومان از سوي دولت به عنوان يارانه شغل صيادي به سازمان تامين اجتماعي پرداخت مي‌شود، گفت: ‌در صورت اجراي طرح مرحله‌ي دوم هدفمندي يارانه‌ها بايد افزايش هزينه‌هاي توليد ناشي از اجراي اين طرح براي صيادان در نظر گرفته شود. به گفته وي واحد‌هاي صيادي كوچك (كمتر از پنج نفر) از حق پرداخت بيمه معاف هستند.

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal