تمایل آمریکای لاتین برای توسعه همکاری های کشاورزی با ایران
1387/06/25

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت : آمريكاي لاتين با داشتن بيش از 500 ميليون نفر جمعيت، زمينهاي مناسب كشاورزي و معادن بكر ، فرصت بي نظيري براي فعاليتهاي اقتصادي كشورمان به ويژه بخش خصوصي بوجود آورده است . به گزارش واحد مركزي خبر ، دكتر پيمان فلسفي در نشست خبري كه با حضور سفرا و كاردارهاي ايران در كشورهاي ونزوئلا ، بوليوي ، اكوادر ، پاراگوئه و شيلي و همچنين جمعي از تجار داخلي برگزار شد ، افزود : هم سويي سياستهاي خارجي كشورهاي انقلابي آمريكاي لاتين ، سبب برقراري روابط اقتصادي ، سياسي و فرهنگيشان با كشور جمهوري اسلامي ايران شده كه زمينه مناسبي براي صدور كالا و خدمات براي كشورمان فراهم كرده است .

فلسفي با اشاره به سفر سال گذشته وزير جهاد كشاورزي به ونزوئلا و امضاء چند تفاهمنامه در بخشهاي كشاورزي ، صنايع و خدمات مهندسي و فني ، تصريح كرد : در پي آن/ سفر وزراي كشاورزي ونزوئلا ، اكوادر ، بوليوي و پاراگوئه در چند ماه گذشته ، فصل جديدي از روابط تجاري ، اقتصادي و صنعتي ميان ايران و كشورهاي آمريكاي لاتين گشوده كه با توجه به ظرفيتهاي بسيار بالا در كشورمان ، فرصت بي نظيري دراختيارمان قرار داده است.

وي با اشاره به وجود ضعف و نبود فناوري هاي نوين صنايع و همچنين مشكلات موجود در امر تحقيقات و آموزش در بخش كشاورزي كشورهاي آمريكاي لاتين گفت : با توجه به توانمندي هاي ايران در عرضه تجهيزات كشاورزي ، احداث راه ، سد و نيروگاههاي برقابي و گازي ، ارائه خدمات مهندسي و فني ، اين كشورها در برقراري روابط تجاري تنگاتنگ تمايل فراواني دارند.

معاون وزير جهاد كشاورزي با اشاره به تجار و بازرگانان بخشهاي خصوصي در كشور گفت : از آنجا كه اين كشورها براي تامين مواد غذايي ، دامي و كشاورزي خود بشدت نيازمند هستند، بازار مناسبي براي براي بخشهاي خصوصي كشورمان در همه زمينه ها فراهم شده است .

وي از سفر وزيرجهاد كشاورزي به كشورهاي بوليوي ، اكوادر و پاراگوئه همراه با هياتي از كارگروههاي تخصصي در روزهاي 13 تا 22 مهر خبر داد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal