تاكيد وزير كشور بر نقش مردم و تشكل هاي مردم نهاد در توسعه كشاورزي
1392/08/07

وزير كشور با تاكيد بر نقش مردم و تشكل هاي مردم نهاد در توسعه كشاورزي گفت : امنيت غذايي از مؤلفه هاي مهم قدرت و امنيت ملي است.

به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر ، عبدالرضا رحماني فضلي در چهارمين كنگره ملي خانه كشاورز افزود : بايد با تكيه بر مردم و بصيرت ملي به تقويت قدرت ملي كمك كنيم.

وي با اشاره به موضوع امنيت غذايي گفت : خانه كشاورز بايد به آن توجه كند ، تامين امنيت غذايي با رويكرد رقابتي باشد و در متن مسائل جامعه كشاورز و قدرت كشاورز ديده شود.

رحماني فضلي با تاكيد بر ضرورت تقويت قدرت اقتصادي اظهار داشت : در اين زمينه توليد حرف اول را مي زند و صنعت و كشاورزي از مقوله هاي حوزه توليد هستند و بايد ارزش افزوده

كشاورزي نصيب كشاورزان شوند.

وي گفت : خانه كشاورز بايد نقش بين المللي هم داشته باشد و در نظام اقتصاد بين الملل ديده شود.

وزير كشور گفت : كم بودن توان علمي جامعه كشاورزي در ايران و حاكميت نگاه سنتي به كشاورزي و ضعف بهره وري در كنار ضعف مكانيزاسيون سبب كاهش توليد شده است.

رحماني فضلي افزود : بايد با حمايت و تقسيم كار تشكل هاي مردم نهاد ؛ روش هاي بهره برداري از منابع اب و خاك را ارتقا دهيم و به كشاورزي پايدار و تنوع شيوه هاي كشت علمي برسيم.

وي خواستار حمايت از تشكل ها ، هيئت ها و نهادهاي سنتي مانند خانه كشاورز شد كه نهادهاي سنتي را در قالب يك نهاد مدرن ساماندهي كرده است.

رحماني فضلي اظهار داشت : براي اينكه از ظرفيت مردم برخوردار شويم بايد نهادهاي مردم محور را در حوزه هاي صنفي و تخصصي به كار بگيريم.

وي گفت : خانه كشاورز يكي از موضوع ها و تشكل هايي است كه از ابتداي تشكيل تاكنون برغم فراز و فرودهايي كه داشته است در جايگاه خوب و مناسبي قرار دارد و به نفع كشور است.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal