خرید تضمینی 50 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران
1393/04/07

رییس سازمان چای از خرید تضمینی حدود 50 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خبر داد و گفت: ارزش این میزان بالغ بر 70 میلیارد تومان است که تاکنون 25 میلیارد تومان آن پرداخت شده و 30 میلیارد تومان دیگر نیز به زودی واریز می‌شود.

علی محرر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از پنجم اردیبهشت امسال که خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران استان‌های شمالی آغاز شده است تاکنون حدود 50 هزار تن محصول از آنها خریداری شده که ارزش آن بالغ بر 70 میلیارد تومان است.

وی افزود: تاکنون حدود 25 میلیارد تومان از بهای برگ سبز چای به چایکاران استان‌های شمالی کشور پرداخت شده و در چند روز آینده نیز حدود 30 میلیارد تومان دیگر که از طریق معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تامین شده به حساب آنها واریز می‌شود.

رییس سازمان چای اظهار کرد: با توجه به روند تامین و پرداخت اعتبار خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران به نظر می‌رسد امسال دیگر مانند سال‌های گذشته چایکاران منتظر دریافت مطالبات خود از دولت نخواهند ماند.

محرر گفت: میزان خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران تا کنون چهار درصد بیش از همین زمان در سال گذشته بوده است که اگر شرایط جوی استان‌های شمالی تا پایان فصل برداشت مناسب باشد، می‌توان امیدوار بود که میزان خرید تضمینی این محصول نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش یابد.


تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal