نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهاد كشاورزي بر تجميع اراضي خرد كشاورزي تاكيد كرد
1386/10/01

نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهاد كشاورزي گفت: ارث بردن لازمه‌اش خرد شدن اراضي نيست و مي‌توان ارث برد اما زمين را هم خرد نكرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان آيت‌الله "حسن عالمي" در جمع مسوولان اين سازمان افزود: براي اينكه زمينهاي زراعي‌از حيث اقتصادي محفوظ بماند و زمينها خرد نشود قانوني پس از بحث و بررسي در مجلس شوراي اسلامي و مجمع تشخيص مصلحت نظام تصويب شد.

وي گفت: در مراحل بعدي نيز قانوني تصويب مي‌شود كه تجميع اراضي خرد است.

وي يكپارچه‌سازي‌اراضي را امري مهم و اساسي در كشاورزي دانست و گفت: اين مساله قبل از ادغام جهاد كشاورزي مطرح بود و بعد از ادغام نيز مطرح شد و بايد مورد توجه قرار گيرد.

عالمي حركت به‌سمت فرهنگ و مديريت جهادي در كارها را مورد تاكيد قرار داد و افزود: بايد با همان روحيه اول انقلاب و با تجربيات بدست آمده كار كنيم و امور را پيش ببريم.

نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهاد كشاورزي در خصوص فعاليت جهاد نصر گفت: توانايي هاي جهاد نصر همان توانايي جهاد سازندگي سابق است كه بازماندگان جنگ كارهاي مهم را اجرا مي‌كنند و روحيه جهادي هنوز در آنجا افول نكرده است.

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان نيز در اين نشست گزارشي از فعاليتهاي اين سازمان را بيان كرد و گفت: استان سمنان سالانه يك ميليون تن محصولات زراعي و باغي و بيش از ‪۱۹۶هزار تن توليدات دامي توليد دارد.

"علي‌اصغر ميرزايي" گفت: اين‌استان داراي چهار ميليون و ‪۵۰۰هزار هكتار مرتع، ‪۲۹۳هزار هكتار اراضي كشاورزي، يك ميليارد مترمكعب آب در دسترس،‪۲۱ ميليون قطعه جوجه گوشتي و يك ميليون و ‪۵۰۰هزار قطعه مرغ‌تخمگذار است.

وي كم‌آبي را مهمترين چالش در استان سمنان بيان كرد و افزود: در قالب مصوبات سفر رهبرمعظم انقلاب هشت مجتمع توليدي در اين استان در دست احداث است و ‪۱۴مجتمع نيز در سفر استاني هيات دولت تصويب شده است. نماينده‌ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي در سفري به استان سمنان مسايل و مشكلات اين بخش را مورد بررسي قرار داد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal