واردات 24 ميليارد دلاري ضربه به توليد ملي و نابودي كشاورزي است
1391/02/18

 

 مسئوليت تنظيم بازار فرآورده هاي پروتئيني و ساير اقلام از 15 دي ماه سال 88 به وزارت بازرگاني و سپس به وزارت صنعت، معدن و تجارت سپرده شده است.

سيدجواد حسيني مشاور وزير جهاد كشاورزي در گفت وگو با كيهان با تكذيب خبر واگذاري بخشي از اختيارات وزارت جهاد كشاورزي به وزارت صنعت، معدن و تجارت مطلب فوق را اعلام كرد.وي همچنين با تكذيب صحبت هاي ضيغمي معاون وزير صنعت معدن و تجارت گفت: اين حرف ها بيشتر با انحراف افكار عمومي و فرار از پاسخگويي در خصوص اعمال سياست هاي نادرست تنظيم بازار كه سبب ضربه به توليد ملي، افزايش واردات و قيمت كالاهاي كشاورزي، صنعتي و خدماتي صورت مي گيرد. وي در خصوص واردات 24 ميليارد دلاري نيز گفت: در سالي كه از سوي رهبر معظم انقلاب به عنوان سال توليد ملي نامگذاري شده است، متاسفانه از ابتداي سال اعلام خبر 24 ميليارد دلار واردات جاي بسي تعجب دارد، و برخلاف توليد داخلي و مصلحت كشور است.

وي خاطرنشان كرد: حتي فائو نسبت به اين خبر واكنش نشان داده و ميزان نياز واقعي ايران به واردات را 6 ميليارد دلار اعلام كرده است.

حسيني، در خصوص خريد تضميني گندم و گلايه كشاورزان در اين باره گفت: پيشنهاد وزارت جهاد كشاورزي در خصوص قيمت خريد تضميني گندم بيش از 4 هزار ريال تعيين شده بود ولي متاسفانه در كارگروه تنظيم بازار كشاورزي با حضور معاون اول رئيس جمهور، معاون راهبردي، وزير صنعت، معدن و تجارت و وزير جهاد كشاورزي زير قيمت 4 هزار ريال تصويب شد. وي در پايان گفت: طرح شايعاتي در خصوص اخراج يا ترك يكي از وزرا از جلسه هيئت دولت و تنظيم بازار نيز صحت نداشته و به منزله بد اخلاقي محسوب شده كه برخي به دنبال رسانه اي كردن آن و آدرس غلط دادن بوده اند.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal