ويژگي‌هاي برنامه جامع مقابله با خشكسالي در بخش كشاورزي تشريح شد
1387/05/01

معاون امور برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي تصريح كرد: برنامه جامع مقابله با خشكسالي در بخش كشاورزي از دو برنامه 3 ساله و 7 ساله تشكيل شده كه در برنامه سه ساله اقدامات عمراني و زيربنايي انجام مي شود و ساير اقدامات مكمل نيزبه مدت 7 سال ادامه خواهد يافت.

وي خاطرنشان كرد: اين برنامه در زمينه هاي مختلف شامل تامين آب كشاورزي، صرفه جويي در مصرف آب، تغيير الگوي كشت، استفاده از روش‌هاي جديد كشت گياهان طراحي شده و هدف اصلي آن صرفه جويي در مصرف آب است.

دكتر خليليان در ادامه استفاده از بذرهاي مقاوم به خشكي، انتقال يافته‌هاي تحقيقاتي به عرصه‌هاي توليد، توجه به مسايل آبخيزداري و تغذيه آبهاي زيرزميني و توسعه آبياري تحت فشار را از ويژگي‌هاي مهم برنامه جامع مقابله با خشكسالي در بخش كشاورزي برشمرد.

معاون امور برنامه ريزي واقتصادي وزارت جهاد كشاورزي در پايان گفت: اين برنامه به گونه‌اي طراحي شده است كه ايران در پايان برنامه پنجساله پنجم در مواجهه با شرايط خشكسالي، از نظر امنيت غذايي كاملا مصونيت پيدا كرده و با هيچ مشكلي از نظر توليد محصول مورد نياز داخل مواجه نخواهد بود.

معاون امور برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي گفت: اولين تخصيص اعتبارات لايحه دو هزار ميليارد توماني براي جبران خسارت خشكسالي و سرمازدگي در بخش كشاورزي، ظرف دو تا سه هفته آينده به وزارت جهاد كشاورزي صورت خواهد گرفت.

دكتر صادق خليليان معاون امور برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي در گفت و گو با خبرنگارموج؛ با اشاره به ابلاغ پرداخت اعتبارات لايحه دو هزارميليارد توماني براي جبران خسارت خشكسالي و سرمازدگي در بخش كشاورزي توسط رييس جمهور، اظهارداشت: اولين تخصيص اين اعتبارات ظرف دو تا سه هفته آينده به وزارت جهاد كشاورزي صورت خواهد گرفت.وي افزود: درحال حاضر وزارت جهاد كشاورزي با اعتبارات موجود اقدامات لازم براي مقابله با خشكسالي و كاهش اثرات آن در بخش كشاورزي را انجام داده واعتبارات لايحه خشكسالي تكميل كننده اقدامات انجام شده است. دكتر خليليان با اشاره به تدوين برنامه جامع مقابله با خشكسالي دربخش كشاورزي، بيان كرد: سال اول اين برنامه با استفاده از اعتبارات لايحه خشكسالي اجرايي خواهد شد . همچنين بخشي از اعتبارات مورد نياز برنامه جامع با استفاده ازاعتبارات بودجه سال 87 اجرا مي شود.

 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

 

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal