پیشنهاد افزایش 30 درصدی اعتبارات آب و خاک در بودجه 89 دولت
1388/10/26

اعتبارات ملي طرح‌هاي آب و خاك در بودجه پيشنهادي سال آينده دولت، 30 درصد نسبت به سال 88 افزايش نشان مي‌دهد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، مهندس سيدرحيم سجادي سرپرست معاونت آب و خاك و صنايع در گردهمايي مديران آب و خاك وامور فني و مهندسي سراسر كشور با اعلام اين مطلب افزود: اعتبارات ملي طرح‌هاي آب و خاك در سالهاي 87 و 88 از جهش خوبي برخوردار بوده و اميدواريم مجلس شوراي اسلامي امسال نيز با توجه به محدوديت آب كشور و افزايش بهره‌وري از آب، اعتبارات خوبي را در اين زمينه به تصويب برساند.

وي بر تخصيص اعتبارات ملي، استاني و خشكسالي در داخل مزرعه تاكيد كرد و از مديران آب و خاك در استانها خواست اعتبارات را به سمت مزرعه و براي اجراي پروژه‌هاي آبياري تحت فشار، احداث شبكه‌هاي فرعي و تجهيز و نوسازي سوق دهند.

مهندس سجادي با بيان اين كه در بحث اعتبارات خشكسالي قرار بوده 65 درصد اين اعتبارات به سازمانهاي جهادكشاورزي و 35 درصد براي تامين آب اختصاص يابد، گفت: از محل اعتبارات خشكسالي طي امسال 70 ميليارد تومان در استانها صرف اجراي سيستم‌هاي آبياري تحت فشار قرار گرفته است.

وي ادامه داد: اين در حالي است كه در سال گذشته نزديك به 200 ميليارد تومان از اعتبارات خشكسالي به آبياري تحت فشار در اراضي كشاورزي اختصاص يافت.

مهندس سجادي ابراز اميدواري كرد در مرحله دوم اعطاي اعتبارات خشكسالي در استانها، بخش عمده اين اعتبارات صرف روشهاي آبياري تحت فشار در مزارع شود.

مهندس سجادي در ادامه به كمبود فعاليت‌هاي آموزشي، تحقيقي و پژوهشي در بخش آب و خاك اشاره كرد و گفت: با توافق اين معاونت با سازمان ترويج، آموش و تحقيق درخصوص توسعه آموزش و تحقيقات در بخش آب و خاك قرار شده است كه حداقل يك درصد از اعتبارات تملك دارايي معاونت آب و خاك به امر آموزش، تحقيق و پژوهش اختصاص يابد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal