تاثير تجهيز و نوسازي اراضي در اصلاح الگوي مصرف
1388/01/18

مديركل دفتر تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي با بيان اينكه تجهيز و نوسازي اراضي به افزايش راندمان آبياري كمك مي‌كند، افزود: تجهيز و نوسازي اراضي يك بحث اصلاحي در جهت ميزان آبياري در بخش كشاورزي است كه به توليد كمك مي‌كند.

مهندس حميد زنده‌روح در گفت‌وگو با (ايسنا)، با اشاره به اينكه تجهيز و نوسازي اراضي به دليل تغيير راندمان آبياري توليد را مطلوب‌تر مي‌كند، به بحث اصلاح الگوي مصرف اشاره كرد و افزود: با عمليات تجهيز و نوسازي اراضي محصولات با كيفيت مناسب توليد مي‌شود كه مي‌تواند در مصرف نيز به صورت غيرمستقيم تاثير مثبت داشته باشد.

وي با اشاره به اينكه بر اساس اهداف برنامه چهارم توسعه و تخصيص اعتبارات هر ساله عمليات تجهيز و نوسازي اراضي انجام مي‌شود، گفت: عقب ماندن اين عمليات از اهداف برنامه چهارم توسعه ناشي از عدم تامين اعتبارات است و نسبت به سدها منابع كمتري براي شبكه‌ها تامين اعتبار شده و در اين زمينه شبكه‌ها عقب هستند، همچنين تجهيز و نوسازي اراضي نيز نسبت به احداث شبكه‌ها از رشد كمتري برخوردار هستند و اعتبارات آن نيز مناسب نيست اين درحالي است كه استعداد هزينه كرد اعتبارات در اين بخش به جهت افزايش راندمان آبياري و انتقال آبياري و افزايش توليد، بسيار موثر و مفيد است.

زنده‌روح با اشاره به اينكه ميزان اعتبارات پيشنهادي براي اعتبارات تجهيز و نوسازي در سال 88 حدود 10 تا 15 افزايش را نسبت به سال قبل نشان مي‌دهد، ضمن اينكه اين اعتبارات را ناكافي دانست، ادامه داد: اگر اعتبارات اين بخش 100 درصد نيز افزايش يابد امكان جدب و هزينه كرد آن وجود دارد.

وي در پايان تصريح كرد: مديريت ماده آلي خاك‌هاي كشور مي‌تواند در توليد اثرات مثبت داشته و با توليدات كيفي، مصرف نيز اصلاح خواهد شد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal