صادرات انواع ماهي 154 درصد رشد داشت
1385/09/18


مدير عامل صندوق توسعه صادرات آبزيان گفت:‌ صادرات انواع ماهي در هشت ماهه نخست سال جاري در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزني 154 درصد رشد داشت.

بهروز كاكاوند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به صادرات انواع ماهي در هشت ماهه نخست سال جاري، افزود:‌ براساس آمار موجود در هشت ماهه امسال از نظر وزني 154 درصد و از نظر ارزشي 9/78 درصد به نسبت مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است .

وي تصريح كرد: در هشت ماهه امسال حدود 17 تن و5/621 كيلوگرم ماهي با ارزش دلاري 20 ميليون  و هزار و 651 دلار صادر شده است .

وي ميزان صادرات ميگو در مدت مذكور را يك هزار و 272 تن اعلام كرد و گفت:‌  اين ميزان ميگو با ارزش دلاري 53 هزار و 798 دلار صادر شده است .

كاكاوند در مورد صادرات خاويار درهشت ماهه سال جاري ،‌ تصريح كرد:‌در اين مدت حدود 8/5 تن خاويار با رقم هفت ميليون و 908 هزار و 607 دلار صادر شده است .

مديرعامل صندوق توسعه صادرات آبزيان ، با تاكيد بر توسعه بازراريابي براي صادرات آبزيان ، افزود: هم اكنون با برگزاري نمايشگاه هاي متعدد در كشورهاي مختلف و به‌ويژه عربي به دنبال يافتن بازارهاي جديد براي صادرات آبزيان هستيم .

وي گفت: ‌‌صندوق هاي توسعه صادرات دربرنامه سوم تشكيل شده و با توجه به مشكلات موجود در صنعت شيلات حضور اين  صندوق ها در بحث  صادرات  ضروري است

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal