استفاده هزار ميلياردي از حساب ذخيره ارزي براي طرح‌هاي آبخيزداري در دولت نهايي شد
1386/05/31

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: كشاورزي و دامپروري

 شب گذشته طي مراسمي در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور مهندس محمدرضا شجاعي و مهندس علاءالدين پسيان به ترتيب به عنوان معاون آبخيزداري و معاون توسعه مديريت و منابع انساني اين سازمان منصوب شدند.

در اين مراسم همچنين مهندس رازقي ـ معاون سابق توسعه مديريت و منابع انساني سازمان جنگل‌ها نيز توديع شد و ضمن قدرداني از تلاش‌هاي وي، به عنوان مشاور رييس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور در امور مجلس منصوب شد.

به گزارش خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر فرود شريفي ـ رييس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور ـ در اين مراسم از نهايي شدن بحث استفاده از حساب ذخيره ارزي معادل هزار ميليارد تومان براي طرح‌هاي آبخيزداري در هيات دولت خبر داد و گفت: اميدواريم اين بحث بزودي در مجلس شوراي اسلامي‌ مطرح و مورد تصويب قرار گيرد.

وي با بيان اينكه كار خود را با بحث حفاظت از منابع طبيعي آغاز كرده است، افزود: اگر نتوانيم موجودي فعلي منابع طبيعي را كه بخشي از آن در گذشته تخريب شده است را حفظ كنيم، يقينا هر اقدام احيايي كه انجام دهيم هيچ تضميني وجود ندارد كه به همين ميزان تخريب و تجاوز به منابع طبيعي را نداشته باشيم.

شريفي با تاكيد بر اينكه حفاظت در سرلوحه كار اين سازمان قرار گرفته است، تصريح كرد: خوشبختانه با اعلام آمادگي دادستان كل كشور و ملاقاتي كه با وزير دفاع داشتيم و همچنين با آمدن مجموعه يگان حفاظت، بنا شده كه علاوه بر استفاده از كمك‌هاي مردمي‌ بتوانيم پليس و قضات تخصصي داشته باشيم و همچنين از دستگاه‌هاي گشت و مراقبت هوايي و هواپيما‌هاي با سرنشين و بي سرنشين براي حفاظت از منابع طبيعي به شكل بهتري استفاده كنيم.

وي تاكيد كرد: اگر بخش حفاظت، بحث‌هاي حقوقي، پيگيري اخذ سند و برخي مسائل ديگر در منابع به خوبي ديده شود به طور حتم مي‌توانيم با آسودگي و سرعت بيشتري به احياء منابع طبيعي بپردازيم.

رييس سازمان جنگل‌ها تبديل فرهنگ منابع طبيعي به معارف عمومي، همكاري با ائمه جمعه و جماعات و ارتباط بيشتر با رسانه‌ها را از برنامه‌هايي دانست كه در دستور كار اين سازمان قرار گرفته است.

شريفي با تاكيد بر توجه به نظام فني اجرايي در منابع طبيعي افزود: اگر اين بحث به شكل مناسبي انجام گيرد در فرصت كوتاهي شاهد بكارگيري تمامي‌ فارغ التحصيلان منابع طبيعي خواهيم بود.

رييس سازمان جنگل‌ها از استعداديابي اراضي به عنوان يكي از مهمترين مباحث مطرح در اين سازمان ياد كرد و گفت: با توجه به توسعه مسكن، صنعت و... كه به نوعي با منابع طبيعي ارتباط دارد چنانچه ما چند قدم جلوتر از اين مشكلات حركت نكنيم هميشه بايد انفعالي و با مباحث به صورت تخصصي و سليقه‌اي برخورد كنيم.

شريفي تصريح كرد: چنانچه بتوانيم در بحث استعداديابي جلوتر از تقاضا‌ها و انتظارات پيش برويم به راحتي مي‌توان با يك ديد جامع‌نگر به نياز‌هاي كشور پاسخ داده و امر حفاظت را نيز به نحو مطلوبي انجام دهيم.

وي در پايان خاطرنشان كرد: در بحث استعداديابي اراضي درصدد هستيم كه در هر نقطه از كشورمان كه داراي منابع آبي باشد و وزارت نيرو نيز اعلام كند آن منطقه براي توسعه فعاليت‌هاي كشاورزي مناسب است همكاران ما در استان‌ها خود براي واگذاري اين اراضي به توليد بخش كشاورزي پيش قدم شوند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal