فعالیت 218 کشتارگاه صنعتی طیور در کشور
1391/08/09

رئيس سازمان دامپزشكي كشورگفت: هم اكنون در بخش طيور 218 كشتارگاه صنعتي در سطح كشور فعال است و 84 كشتارگاه صنعتي ديگر نيز در مراحل تاسيس و ساخت قرار دارد.

 به گزارش روابط عمومي سازمان دامپزشكي كشور، دكتر سيد محسن دستور با اشاره به اينكه تمام كشتارگاههاي سنتي طيور تعطيل شده است، اضافه كرد:در اين راستا ساماندهي بهداشتي كشتارگاههاي دام و طيور از طريق جايگزيني كشتارگاههاي سنتي و غير صنعتي با كشتارگاههاي صنعتي بهداشتي و پيگيري تجهيز كليه كشتارگاههاي موجود به سردخانه بالاي صفر درجه سانتيگراد را از ديگر فعاليت هاي اجرايي اين بخش است.

به گفته وي، در بخش دام نيز تاكنون با بهره برداري از 56 كشتارگاه صنعتي بهداشتي دام تعداد 460 كشتارگاه سنتي در كشور تعطيل شده و به اين صورت تعداد كشتارگاههاي سنتي دام از 750 باب به 290 باب كاهش يافته است.

دكتر دستور، همچنين در ارتباط با حمل و نقل دام و طيور زنده و فرآورده هاي خوراكي دام، طيور و آبزيان گفت: حمل و نقل از فرآورده ها و دام و طيور زنده مستلزم استفاده از خودروهاي مناسب داراي مجوز اشتغال به حمل و نقل بهداشتي است.

رئيس سازمان دامپزشكي كشور، افزود: ثبت اين خودروها و صدور كد رهگيري و رديابي آن ها در شبكه يكپارچه قرنطينه دامپزشكي در دستور كار قرار دارد.

تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal