مدیر کل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی: طرح ملی سبزی و صیفی به سازمان مدیریت ارائه شد
1385/09/28


شاهپور علائي مقدم گفت: طرح ملي سبزي و صيفي با هدف افزايش توليد اين محصولات به 25 ميليون تن براي تصويب به سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ارائه شد.

مدير كل دفترسبزي و صيفي وزارت جهاد كشاورزي در گفتگو با خبرنگارمهر با اشاره ارائه طرح ملي افزايش سبزي و صيفي براي تصويب  سازمان مديريت و برنامه ريزي ، ‌افزود: هم اكنون و درراستاي تصويب اين طرح  جلساتي ميان نمايندگان وزارت جهاد كشاورزي و سازمان مديريت برگزار شده است و به نظر مي رسد تا دو هفته آينده  پاسخ قطعي در مورد تصويب اين طرح داده شود .

شاهپورعلايي مقدم اعتبار پيشنهادي براي اجراي طرح پنج ساله افزايش توليد سبزي و صيفي را 30 ميليارد تومان اعلام وتصريح كرد:‌ در صورت تصويب طرح ملي افزايش سبزي و صيفي از سوي سازمان مديريت و لحاظ آن دربودجه سال 86،‌ اين طرح از سال آينده  اجرايي خواهد شد.

به گفته شاهپورعلايي مقدم، براساس اين طرح قرار است طي يك برنامه پنج ساله، ‌توليد سبزي و صيفي كشور از 5/17 ميليون تن به 25 ميليون تن مي‌رسد و اين درحالي است كه سطوح توليدي افزايش نيافته بلكه ‌افزايش توليد سبزي و صيفي ازطريق عملكرد در واحد سطح صورت خواهد گرفت.

وي  ارتقاء دانش فني كارشناسان وزارعين ، ارتقاء مكانيزاسيون وشناسنامه دار كردن مزارع سبزي و صيفي، توليد بذور سبزي و صيفي را از محورهاي مهم در طرح ملي افزايش سبزي و صيفي دانست.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal