دومين نشست مقام محترم وزارت با روسا ي سازمانها و معاونين
1385/06/13

مصوبات نشست بدین شرح می باشد:

1. تاکید بر ادامه تامین نهال یارانه دار توسط وزارتخانه

2. درخواست مساعدت از بانک کشاورزی در راه اندازی شبکه اعتباری با توجه به نیاز تعاون روستایی

3. ماموریت به سازمان آموزش و تحقیقات برای حل مشکلات در توزیع و مصرف کود از طریق کاربردی نمودن تحقیقات علی الخصوص در مورد زراعت، و نظام کشت

4. اعلام میزان کود مورد نیاز سازمانها بر اساس  پیش بینی میزان تولید محصول به ستاد وزارت

رهنمودهای وزیر محترم جهاد کشاورزی:

1. نشریات:

نشریات وزارتخانه و ترویجی باید ساماندهی شود. در این مجموعه چند نشریه ترویجی داریم و اکثراٌ با مقالات تکراری چاپ و منتشر می شوند لذا لازم است بمنظور صرفه جویی این امور ساماندهی شود.

2. تحقیقات:

ما تحقیقات کاربردی می خواهیم نه اینکه 30 موسسه تحقیقاتی داشته باشیم ولی از داخلش چیزی در نیاید برای نگهداری این مراکز هرسال کلی هزینه می شود ولی وقتی می گوییم فلان مرکز جمع شود سریع موضع گرفته می شود لذا ما از تحقیقات کار کاربردی می خواهیم و اگر در این امر تحقیقات جواب ندهد این مراکز به دانشگاهها واگذار خواهد شد. در این خصوص جناب آقای خلقانی مباحث  را پیگیری نمایند و روسای محترم سازمانها هم در استانها پیگیر مسایل باشند. تا تحقیقات به سمت موردنظر هدایت شود

3. انتصابات:

بدنبال نیروی جوان باشید. در مورد شرکت ها هم حتی المقدور یکی از اعضای هیات مدیره زیر چهل سال باشند. همچنین در مورد انتصاب مسئولین استانی دستگاههای وابسته دیگر باید موضوع انتصاب را با رئیس سازمان جهاد کشاورزی هماهنگ کنند زیرا مدیر ارشد در استان رئیس سازمان می باشد.

4. اشتغال:

بانک بدنبال این است که یک مجتمع هایی را تکمیل و راه اندازی کند و پس از آن بصورت تکمیل شده به متقاضیان واگذار نماید. مزایای اینگونه مجتمع ها این است که دیگر متقاضی بدنبال آب، زمین، برق و دیگر مسائل سرگردان نمی شود.

وزیر محترم همچنین در خصوص فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی عنوان نمودند که کارشناسان فارغ التحصیل باید سر و سامان داده شوند و این تعداد کارشناس فارغ التحصیل تعدادی نیست که نشود مشکلاتشان را حل کرد . سیستم های گلخانه ای باید در همه جای کشور به سیستم گرمایش مجهز شوند.

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal