عضوكميسيون كشاورزي مجلس: سرمايه‌گذاري در كشاورزي چند محصولي ما را به خود كفايي مي‌رساند
1385/10/26

تهران - خبرگزاري ايسكانيوز: عضو كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي گفت:سرمايه‌گذاري چند محصولي محصولات كشاورزي باعث خود كفايي در كشور مي‌شود.

 

به گزارش روز سه‌شنبه گروه اقتصادي ايسكانيوز، به نقل از ستاد اطلاع رساني اردوهاي هجرت بسيج سازندگي، احمد احمدي، عضوكميسيون مجلس با بيان اين مطلب افزود: ايجاد نهاد اجرايي براي انسجام بخشيدن به فعاليت جوانان در عرصه كشاورزي نظارت و ارزيابي و ارزشيابي براي شناخت نقاط ضعف و قوت فعاليت‌ها، نگاه تخصصي به پروژه‌ها ايجاد زمينه اشتغال با تخصصي شدن نيروي انساني و استفاده بهينه از ماشين آلات كشاورزي و امكانات بهتر مي‌تواند به ما كمك كنند توليداتمان را از تك محصولي به چند محصولي تبديل كنيم.

نماينده مردم خراسان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: برخي از طرح‌هاي كشاورزي به روش روزانه و پروژه اي و اردويي توسط سازمان بسيج سازندگي به جوانان ودانش‌آموزان به ويژه در مناطق محروم واگذار شد.

وي با اشاره به نتايج مثبت به دست آمده در اردوهاي هجرت تصريح كرد: برخي از برنامه هاي جهاد كشاورزي روي شيوه اردويي تنظيم شده كه بارزترين آن اردوهاي هجرت بسيج سازندگي است.

به گزارش ايسكانيوز عضو كميسيون كشاورزي مجلس مشكل تخصيص اعتبارات در بخش كشاورزي را از عمده مشكلات اين بخش دانست و اضافه كرد: در پايان اردوهاي بسيج سازندگي صرفه جويي اين اردوها بخشي از اين مشكلات را براي كشاورزي مرتفع كرده است.

احمدي با بيان  اين كه دستگاه‌ها به (روش‌هاي سنتي اجراي طرح‌هاي خود عادت كردند) افزود: افزايش همكاري دستگاه ها با طرح هاي اردوهاي هجرت، اجراي اين طرح را از اين به بعد تسهيل كرده و كيفيت آن را به طور چشمگيري افزايش مي‌دهد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal