برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش میزان تولید و کیفیت محصولات کشاورزی
1393/02/20

 معاون تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی افزایش میزان تولید و کیفیت محصولات کشاورزی با استفاده از تکنولوژی های جدید را از جمله برنامه های مهم این وزارتخانه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس کشاورز در حاشیه بازدید از مزارع کشت داربستی گوجه فرنگی در هرمزگان، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی تولید کشت های متراکم، اصلاح الگوی کشت، افزایش ضریب مکانیزاسیون ، پایداری تولید در محصولات اساسی و استراتژیک را در اولویت کارها قرارداده است.

کشاورز ضمن ابراز رضایت از تلاش های انجام شده در حوزه کشاورزی در هرمزگان، تصریح کرد: در بازدید انجام شده از مزارع کشت داربستی گوجه فرنگی با آب شور در این استان، مشخص است که تلاش های بسیار خوب و رضایت بخشی در بخشهای مختلف کشاورزی هرمزگان به ویژه کشت داربستی انجام شده است.

با توجه به خشکسالی مستمر در هرمزگان استفاده از روش های نوین از جمله کشت داربستی با هدف افزایش تولید در واحد سطح با شعار استفاده از آب کمتر برای تولید بیشتر در این استان عملی شده و سازمان جهاد کشاورزی به عنوان متولی بخش کشاورزی موفقیت های خوبی دراین زمینه داشته است.

از هر هکتار مزرعه گوجه فرنگی کشت شده به روش سنتی حداکثر 25 تن محصول برداشت می شود که این رقم در روش داربستی با هشت برابر افزایش به 200 تن می رسد.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal