کودهای شیمیای وارداتی مطابق استانداردهای بین المللی خریداری می شود
1391/10/27

 در واكنش به اظهارات عضو كميسيون كشاورزي مجلس مبني بر اينكه "چرا برخي محصولات كشاورزي آلوده هستند/پاي چيني ها در ميان است"، وزارت جهاد كشاورزي جوابيه اي منتشر كرد.متن اين جوابيه به شرح زير است:

 تمامي انواع كودهاي شيميايي دقيقا بر اساس استانداردهاي مورد تاييد موسسه تحقيقات آب و خاك تهيه و توزيع مي گردد و لازم به يادآوري است كه كودهاي شيميايي وارداتي كه عمدتا پتاسه و فسفاته مي باشند نيز در چارچوب برنامه ها و سياست هاي وزارت متبوع به ميزان محدود و در قالب برنامه الگوي كشت و نياز واقعي با كنترلهاي لازم و بازرسي وارد و تماما در سال زراعي مورد نظر توزيع مي شود.

كودهاي شيمياي وارداتي مطابق استانداردهاي بين المللي تعيين شده از سوي مراجع ذيصلاح از طريق مناقصه بين المللي خريداري مي گردد و لذا واردات در انحصار كشور خاصي نيست.

همچنين اين كودها توسط شركتهاي بازرسي بين المللي مورد تاييد بانك مركزي مورد بازرسي و پس از تاييد، مجوز حمل صادر و در مقصد نيز توسط شركت بازرسي بين المللي مورد تاييد بانك مركزي نمونه برداري و پس از آزمايش توسط سازمان انرژي اتمي و تاييد استاندارد بودن، تخليه و مراحل توزيع آن انجام مي  پذيرد. در ضمن از ميزان كل خريد صورت گرفته طي 5 سال گذشته (از سال 86 تا 90) تنها 18 درصد از كشور چين خريداري شده است.

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal