افزایش 20 تا 40 درصدی تولید انــار در کشور
1388/08/02

مديركل دفتر امور ميوه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي گفت: امسال در بسياري از مناطق كشور بين20 تا 40 درصد نسبت به سال گذشته افزايش توليد انار داريم. مهندس رضا فتوحي در گفت‌وگو با (ايسنا)، با بيان اينكه سرمازدگي و خشكسالي دو سال گذشته باعث ‌انجام كف بري‌هاي مناسبي در باغات انار شد، افزود: در حال حاضر پاجوش‌ها رشد كرده‌اند و مطمئنا در سال‌هاي آتي توليد انار در كشورمان افزايش خواهد يافت.

فتوحي گفت: سال‌هايي كه خسارت سرمازدگي و خشكسالي را نداشتيم چيزي حدود 800 هزار تن توليد انارمان بود ولي اكنون توليد انار كشورمان نزديك به 550 هزار تن رسيده است. وي سطح زير كشت باغات انار را در كشور بيش از 64 هزار هكتار ذكر كرد و افزود: در كشورمان به‌طور متوسط در هر هكتار حدود 13 تن انار توليد مي‌شود كه البته اين رقم در مناطق مختلف متفاوت است و پيش‌بيني مي‌كنيم كه اين توليد با توجه به فاكتورهاي فني كه پيگيري مي‌شود افزايش پيدا كند و ما همچنان رتبه اول سطح زيركشت و توليد انار را كه در دنيا داريم حفظ كرده و به عنوان يك كشور بسيار قدرتمند در بحث انار جايگاه خودمان را حفظ كنيم.

مديركل دفتر امور ميوه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي، با اشاره به اينكه تمام توليد انار كشورمان در داخل استفاده مي‌شود، اضافه كرد: به‌دليل خشكسالي و سرمازدگي سال گذشته در توليد انار مشكلاتي جزيي پيدا كرديم ولي اكنون توليدمان كفاف نياز داخل را مي‌دهد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal