بهره‌برداري از ‪۵۸هزار و ۵۰۰طرح زودبازده در بخش كشاورزي
1386/02/30

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي.

مديركل دفتر حمايت از سرمايه‌گذاري و كارآفريني وزارت جهادكشاورزي گفت:

در يك سال گذشته ‪۵۸هزار و ۵۰۰طرح زودبازده اشتغالزا در بخش كشاورزي به بهره‌برداري رسيده است.

"مجتبي مومن صفايي" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، ميزان اشتغالزايي طرحهاي راه اندازي شده را بيش از ‪۸۵هزار شغل ، اعلام كرد.

به گفته وي ، سال گذشته همچنين ‪۶۰هزار شغل در بخش كشاورزي با استفاده از اعتبارات سرمايه در گردش تثبيت شده است.

وي، تعداد طرحهاي معرفي شده به سامانه بانكي را در سال گذشته ودر قالب بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده و كارآفرين در بخش كشاورزي ،در مجموع ‪۲۸۲ هزار طرح اعلام كرد و گفت: تسهيلات پيش بيني شده براي اين طرحها ‪۶۵تريليون و ‪۷۰۰ميليارد ريال است كه ‪۵۳۲هزار فرصت شغلي ايجاد مي‌كند.

مومن صفايي اظهار داشت: از اين ميزان، تاكنون ‪۱۰۵هزار طرح با ‪۲۲ تريليون و ‪۲۰۰ميليارد ريال به عقد قرارداد با سامانه بانكي منجر شده كه ‪۵۸هزار و ‪۵۰۰طرح با برخورداري از ‪۱۳تريليون و ‪۶۰۰ميليارد ريال تسهيلات به بهره‌برداري رسيده است.

وي سپس نرخ سود تسهيلات بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده و كارآفرين را متناسب بامحل اجراي طرح، ميزان اشتغالزايي، سهم آورده،سرعت دربهره برداري از طرح و ...، متفاوت دانست و تصريح كرد: حداكثر ‪۱۵درصد اصل تسهيلات هر طرح مي‌تواند به عنوان كمك دولت تلقي شود.

اين مقام مسئول در ادامه گفت وگو با خبرنگار ايرنا، مجموع تسهيلات آيين - نامه اجرايي گسترش بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده و كارآفرين را در سالهاي ‪۸۴و ‪۸۵براي اعطا به متقاضيان ‪۲۲۶تريليون و ‪۷۹۹ميليارد ريال اعلام كرد و افزود : سهم بانك كشاورزي از كل تسهيلات معادل ‪۱۱درصد است.

وي همچنين سهم بري سازمانهاي جهاد كشاورزي استانها را افزون بر ‪۵۹ تريليون و ‪۷۹۹ميليارد ريال معادل ‪۲۶درصد كل تسهيلات ، اعلام كرد.

مومن صفايي در پايان گفت: بالاترين سهم‌بري متعلق به استان قزوين با ‪۶۳درصد از كل اعتبار استان و كمترين سهم‌بري متعلق به استان اصفهان با هشت درصد از كل سهم استان بوده است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
salaten 22 khordad.Doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal