دستور وزير جهاد كشاورزي براي حل مشكل كود و بذر كشاورزان
1392/05/30

مديركل دفتر غلات وزارت جهاد كشاورزي با بيان اينكه حجتي وزير جهاد كشاورزي در جلسه با معاونين دو دستور براي حل مسائل مربوط به كود و بذر داده است گفت: قرار شد موضوع توقف توزيع كود به دليل مشكل قيمت در دولت بررسي شود.

 دلاور حيدر پور در گفت‌وگو با خبرگزاري تسنيم، در مورد جلسه‌ روز گذشته وزير جهاد كشاورزي با معاونين و مسائل مطرح شده در اين جلسه اظهار داشت: جلسه‌اي با حضور وزير برگزار شد كه طي آن مسائل مربوط به كود و بذر مورد بررسي قرار گرفت. بر اين اساس با توجه به اينكه توزيع كود به دليل مشكلات قيمتي متوقف شده بود در اين جلسه آقاي حجتي اعلام كرد اين مسئله را در هيئت دولت مطرح و حل خواهد كرد.

 وي با بيان اينكه پتروشيمي‌ها پيش از اين قيمت‌ كود را افزايش داده بودند كه مورد موافقت وزارت جهاد كشاورزي نبود و به همين دليل توزيع متوقف شده بود، گفت: قطعا بايد توزيع كود از سر گرفته شود ولي ابتدا بايد مشكل قيمت‌ آن حل شود كه قرار است اقاي حجتي اين موضوع را در هيئت دولت پيگيري كند.

 مدير كل دفتر غلات، حبوبات و نباتات علوفه‌اي وزارت جهاد كشاورزي در مورد مسائلي كه در اين جلسه براي وضعيت توزيع بذر در بين كشاورزان مطرح شد، بيان كرد: به دستور وزير، بذر مورد نياز براي سال جديد تأمين شده و يارانه آن نيز كه حدود 90 ميليارد تومان است نيز پيش بيني شده است، و به زودي نيز توزيع آن در بين كشاورزان شروع خواهد شد.

 حيدرپور تصريح كرد: يارانه بذر براي سال جاري نسبت به سال گذشته 2 برابر شده و سعي مي شود از اين طريق بذر با قيمت پايين تري نسبت به بازار در اختيار كشاورزان قرار گيرد.
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal