بخش کشاورزی نیازمند نقشه جامع تحقیقات است
1386/04/04

معاون وزير و رئيس سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي گفت: تحقيقات در بخش كشاورزي در صورتي موثر خواهد بود كه براساس برنامه‌ريزي و نقشه‌اي جامع باشد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، دكتر جعفر خلقاني با اشاره به اهميت تهيه نقشه جامع تحقيقات در كشور ابراز داشت: تهيه نقشه جامع در بخش كشاورزي نيازمند اختصاص بودجه مناسب است.

وي با بيان اين كه بودجه‌هاي تحقيقاتي كشور 48 صدم درصد توليد ناخالص ملي است، گفت: مقايسه بودجه‌هاي تحقيقاتي در كشور با ساير كشورهاي پيشرفته نشان مي‌دهد كه مقوله تحقيق در كشور نيازمند توجه جدي‌تري است.

دكتر خلقاني در ادامه بر لزوم سرمايه‌گذاري و توجه بيشتر به بخش كشاورزي با توجه به جايگاه آن در زمينه اشتغال، صادرات غيرنفتي و تامين امنيت غذايي تاكيد كرد.

وي ضرورت هماهنگي لازم بين بخش تحقيقات و اجرا در راستاي هدفمند كردن تحقيقات كاربردي، داشتن استراتژي و سياست كلان در بخش تحقيقات و لزوم سازوكار مناسب براي مشاركت بخش خصوصي را در راستاي توسعه و تحول در تحقيقات كشاورزي عنوان كرد.

معاون وزير و رئيس سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي، بخش‌هاي تحقيقاتي در حوزه كشاورزي اعم از منابع طبيعي، زراعت، باغباني، امور دام، آبزيان و بيوتكنولوژي را داراي پتانسيل لازم براي اثرگذاري در توسعه كشاورزي دانست.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal