35 هزار تن قارچ خوراكي امسال توليد مي‌شود
1386/09/24

 

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچ‌هاي خوراكي توليد قارچ خوراكي تا پايان سال را 35 هزار تن پيش‌بيني كرد و گفت: اميدواريم تا پايان سال 88 به توليد 40 هزار تن قارچ خوراكي دست يابيم.

مهندس بهروز غيبي در گفت‌وگو با (ايسنا)، با اشاره به صادرات قارچ در كشور اظهار كرد: به دنبال راه‌هاي توسعه صادرات قارچ هستيم و خوشبختانه كشورهاي حاشيه خليج فارس، آسياي ميانه، افغانستان و پاكستان خريدار قارچ كشور ما هستند ولي اميدواريم وضعيت به گونه‌اي نشود كه درهاي توليد قارچ خوراكي در كشور فقط به روي صادرات باز باشد.

وي رقم توليد 30 هزار تن قارچ و مصرف سرانه 300 گرم را رقم ناچيزي دانست و گفت: اميدواريم در راستاي مصرف سبزيجات، قارچ نيز در سبد غذايي مردم ايران قرار گيرد و فرصت حداكثر استفاده را براي عرضه محصولات سالم داشته باشيم.

مهندس غيبي با بيان اينكه ساماندهي روند احداث واحدهاي پرورش قارچ خوراكي كه از نظر ما به عنوان يك كريدور سبز براي قارچ محسوب مي‌شود يكي از اقدام‌هاي ارزنده و در خور توجه است، ادامه داد: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته در اين كريدور سبز مهندسان كشاورزي، باغباني و اعضاي نظام مهندسي طرح‌هاي پرورش قارچ متقاضيان را نوشته و سپس به انجمن قارچ براي رفع اشكال و ايرادات ارسال مي‌شود و در حال حاضر پروانه توليد براساس نقشه‌ها و طرح‌هاي الگويي كه با هزينه انجمن قارچ تهيه و توسط مهندسان ساختمان ممتاز طراحي شده، صادر مي‌شود.

وي ادامه داد: خوشبختانه بانك كشاورزي نيز اين طرح را از ما پذيرفته و براساس اين طرح‌ها وام در اختيار متقاضي قرار مي‌دهد.

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچ‌هاي خوراكي تصريح كرد: خوشبختانه با وجود اين كريدور سبز متقاضي انتهاي توليد را مي‌بيند و براساس آن اقدام به سرمايه‌گذاري در اين بخش مي‌كند.

مهندس غيبي در پايان با تاكيد بر اينكه سرمايه‌گذاري در پرورش قارچ مبتني بر احساس نيست، اضافه كرد: پرورش اين محصول مبتني بر آگاهي است كه در طرح كريدور سبز متقاضيان آگاهانه اقدام به اين كار مي‌كنند.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal