حفاظت ازمنابع طبيعي كشور از اساسي‌ترين وظايف سازمان جنگلها است
1386/05/08

 

رييس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري گفت: مقوله حفاظت ازمنابع طبيعي كشور از اساسي‌ترين وظايف سازمان جنگلها است.

 

به گزارش  روابط عمومي سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري، "فرود شريفي" افزود: در سياستهاي كلي اين سازمان هيچ تغييري صورت نگرفته و اقدامهايي كه در گذشته در خصوص حفاظت از منابع طبيعي انجام شده با جديت بيشتري ادامه دارد.

 

وي در جمع مسئولان حفاظت و امور اراضي منابع طبيعي كشور، اظهار داشت: به دليل اهميت موضوع حفاظت و تشكيل شوراي حفظ حقوق بيت المال در بدنه دولت از اين به بعد مقوله حفاظت از زمين و منابع ملي را از آنچه كه است بيشتر تقويت خواهيم كرد.

 

شريفي، استاندارد حفاظت در كشور را در جنگلهاي شمال به ازاي هر ‪۲هكتار يك نيروي محافظ، در جنگل‌هاي زاگرس هر پنج هزار هكتار يك نفر و در ساير مناطق به ازاي هر ‪۱۰هزار هكتار يك نيروي محافظ منابع طبيعي اعلام كرد.

 

معاون وزيرجهاد كشاورزي اضافه كرد: در حال حاضر ‪۲هزار و ‪۲۰۰نفر ازنيروهاي حفاظتي از عرصه‌هاي منابع طبيعي كشور محافظت مي‌كنند كه اين ميزان نيرو با توجه به گستردگي جنگلها و مراتع كشور بسيار ناچيز است و بايد اين تعداد بيش از پيش افزايش يابد.

 

رييس سازمان جنگلها، امر حفاظت از منابع طبيعي را با توجه به افزايش جمعيت و حجم بالاي درخواستها بسيار دشوار و حياتي خواند و خاطرنشان كرد:

سفر هيات دولت به استانها با حجم زيادي از تقاضا و درخواست‌هاي مردمي جهت ايجاد اشتغال و كارهايي نظير دامداري و كشاورزي، صنعتي، راهسازي روبرو است كه هم به طريقي به واگذاري زمين و منابع طبيعي مربوط است.

وي تصريح كرد: بايد ضمن توجه به توسعه پايدار و لحاظ كردن اصول فني بر اساس استعداديابي، نيازهاي توسعه‌اي را در مكان‌هاي مستعد تامين و پاسخ لازم را به نيازهاي جامعه داد.

شريفي، مستندسازي و تشكيل بانك اطلاعات را از ضرورت‌هاي امروز منابع طبيعي برشمرد و يادآور شد: براي جلوگيري از تجاوزات و دست اندازي انسان هاي زيادخواه، نيازمند تشكيل بانك اطلاعات قوي و نيز داشتن عكس‌هاي هوايي از ميزان جنگلها و مراتع هستيم.

وي تاكيد كرد: با انجام موارد يادشده دفاع از پرونده‌ها در محاكم قضايي از حالت انفعالي خارج و ازبسياري فرصت طلبي‌ها جلوگيري خواهد شد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal