پیش‌بینی صادرات 300 میلیون دلار محصولات شیلاتی کشور
1392/03/11

مديركل برنامه و بودجه سازمان شيلات ايران، ميزان صادرات شيلاتي كشور را در سال گذشته 60 هزار تن به ارزش 250 ميليون دلار عنوان و پيش‌بيني كرد اين رقم در سال جاري به بيش از 300 ميليون دلار برسد.

 به گزارش ايسنا، رجبعلي قربانزاده در همايش و كارگاه آموزشي مديران امور مالي شيلات كشور به بيان برنامه‌هاي سال جاري سازمان شيلات ايران پرداخت و افزايش توليد آبزيان را يكي از برنامه‌هاي پيش روي اين سازمان عنوان كرد.

 مدير كل برنامه و بودجه سازمان شيلات ايران با بيان اينكه در شرايط كنوني توسعه صيد از دريا جزو اولويت كاري سازمان شيلات نيست، ابراز كرد: در شرايط كنوني صيد پايدار را در برنامه داريم و تلاش مي‌كنيم تا از پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي استان‌ها در زمينه توليد آبزيان پرورشي استفاده كنيم.

 قربانزاده ميزان كل توليدات شيلاتي دنيا را 160 ميليون تن عنوان و خاطر نشان كرد: در حال حاضر 60 درصد توليدات شيلاتي دنيا از طريق منابع آبزي پروري و 40 درصد آن از طريق دريا استحصال مي‌شود.

 مدير كل برنامه و بودجه سازمان شيلات ايران با بيان اينكه شرايط در كشور ما برعكس است و 60 درصد ميزان توليدات شيلاتي استان از طريق دريا تامين مي‌شود، ابراز كرد: تلاش خواهيم كرد تا در آينده ميزان توليدات از منابع آبزي پروري را در كشور افزايش داده و برنامه هاي توسعه‌اي خود را در اين زمينه پياده خواهيم كرد.

 به گفته قربانزاده در حال حاضر بيش از 850 هزار منبع آبي، رودخانه، چشمه، قنات و .. در كشور وجود دارد و بر اساس آخرين آمارهاي موجود در سال گذشته 850 هزار تن انواع محصولات شيلاتي در كشور توليد شده است.

 قربانزاده 335 هزار تن از محصولات شيلاتي توليد شده را از منابع آبزي پروري عنوان و ابراز كرد: در سال گذشته 505 هزار تن انواع محصولات شيلاتي از طريق دريا برداشت شده است.

 وي سپس سرانه مصرف آبزيان در جهان را 17 كيلوگرم عنوان و خاطر نشان كرد: اين رقم در كشور ما حدود 10 كيلوگرم است.

 مدير كل برنامه و بودجه سازمان شيلات ايران گفت: در حال حاضر بيش از سه هزار پروژه توصيف شده در خصوص توسعه شيلات در كشور وجود دارد كه در صورت تصويب و جذب منابع قطعا شاهد يك جهش در ميزان توليدات آبزيان كشور خواهيم بود.


تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
بانوي انقلاب.pdf
سوالات مسابقه.docx
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal