سنگال خواستار تجارب ایران برای تولید گندم و برنج شد
1388/08/23

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي مديكه نيانگ وزير امور خارجه سنگال در ديدار با دكتر صادق خليليان وزير جهادكشاورزي بااشاره به توانمندي‌هاي كشورمان خواستار استفاده از تجارب جمهوري اسلامي ايران در زمينه توليد گندم و برنج در سنگال شد.

وزير امور خارجه سنگال در اين ديدار با بيان  روابط بسيار خوب دو كشور و وجود پتانسيل قوي براي گسترش همكاري‌ها گفت: در زمينه تامين تجهيزات و ماشين‌آلات كشاورزي و نيز توسعه مكانيزاسيون و يكپارچه‌سازي اراضي كشاورزي در سنگال كه مورد توجه رئيس جمهوري اين كشور است خواستار همكاري‌هاي جمهوري اسلامي ايران هستيم.

وي افزود: براي توسعه و تشويق سرمايه گذاري بخش خصوصي ايران، سنگال آماده است زمينه مناسب كشاورزي را در اختيار طرف ايراني قرار دهد.

در اين ديدار دكتر خليليان وزير جهادكشاورزي نيز ضمن تاكيد بر وجود پتانسيل‌هاي زياد در بخش‌هاي بهداشت و درمان و كشاورزي براي توسعه همكاري‌ها گفت: جمهوري اسلامي ايران آماده است در زمينه خدمات فني ومهندسي كشاورزي، ساخت سيلو، كشت برنج و گندم  و توليد واكسن و سرم‌هاي دامي توانمندي‌هاي خود را در اختيار سنگال قرار دهد.

وي ضمن دعوت از وزير كشاورزي سنگال براي سفر به ايران گفت: براي تسريع در توسعه همكاري‌ها جمهوري اسلامي ايران علاقمند به امضاء موافقت نامه توجيحات تعرفه‌اي و همكاري‌هاي گمركي و نيز اجتناب از اخذ ماليات مضاعف از كالاهاي صادراتي به سنگال مي‌باشد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal