فائو آماده همکاری همه جانبه با شیلات ایران است
1386/02/25

داخلي. اقتصادي. كشاورزي. شيلات.

 

نماينده سازمان خواربار و كشاورزي ملل متحد در تهران گفت: اين سازمان آماده همكاري همه جانبه با سازمان شيلات ايران است.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ايرنا، "شاهد نجم" (‪Shahid Najam)در ديدار با "شعبانعلي نظامي" معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس سازمان شيلات ايران در تهران، با اشاره به راهبرد ايران براي دستيابي به توليد بلندمدت سالانه سه ميليون تن آبزيان بر ضرورت ارايه كمكهاي فني از سوي كارشناسان شيلاتي فائو تاكيد كرد.

وي همچنين از سازمان شيلات ايران درخواست كرد: زمينه بازديد وي را از پروژه‌هاي مختلف شيلات فراهم كند تا راه براي برنامه‌ريزي هرچه بهتر مشترك فائو و سازمان شيلات ايران جهت تحقق اهداف شيلات هموار شود.

نماينده سازمان خواربار و كشاورزي ملل متحد ابراز اميدواري كرد: دفتر فائو در تهران بتواند به بهترين شكل پاسخگوي نيازهاي فني و تخصصي شيلات در جهت تحقق اهداف و انتقال تجربيات خود به ساير كشورها باشد.

رييس سازمان شيلات ايران نيز در اين ديدار، خلاصه‌اي از دستاوردهاي مهم شيلات در سالهاي اخير را برشمرد و بر ضرورت برنامه‌ريزي بلندمدت براي رسيدن به توليد سالانه آبزيان به ميزان سه ميليون تن با همكاري سازمانهاي بين- المللي تخصصي نظير سازمان خواربار و كشاورزي ملل متحد (‪ (FAOتاكيد كرد.

"شعبانعلي نظامي" همچنين بر آمادگي شيلات ايران براي ارايه دستاوردهاي فني خود به كشورهاي دوست و همسايه اشاره كرد و افزود: شيلات ايران مي‌تواند از طريق فائو و در مقياس بين‌المللي و منطقه‌اي در زمينه پرورش ماهيان سرد آبي تلاشهايي را آغاز كند و دستاوردهاي خود را در اختيار كشورهاي دوست و مسلمان نظير افغانستان قرار دهد.

وي اظهار داشت: شيلات مي‌تواند با ساير كشورهاي علاقمند در منطقه مانند عراق، فعاليتهايي را در زمينه مديريت مشترك هورهاي مرزي 
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
pdf9.pdf
گزارش فرهنگ جهادي سال 93 استان يز د.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal