تحقق آرمان دولت تدبیر و امید در گرو تلاش همگانی کشاورزان
1392/08/07

معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري با تاكيد بر نقش كشاورزان در امنيت غذايي 76 ميليون ايراني گفت: دولت براي تامين اين نياز به تلاش كشاورزان چشم دوخته است.

به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر ؛ محمد باقر نوبخت در چهارمين كنگره سراسري خانه كشاورز از تلاش هاي اين تشكل در تبيين وضع كشاورزي و افق هاي آينده تقدير كرد و گفت : بررسي ها نشان داد كه از 83 تا 88 ضريب وابستگي از 26،5 به 45،5 درصد افزايش يافته بعني خودكفايي از 74 درصد تا حدود 55 درصد رسيده است.

سخنگوي دولت افزود: در كشور به اقتصاد مقاومتي چشم دوختيم تا در شرايط مختلف و بتوانيم رفاه لازم را ايجاد كنيم و دولت تدبير و اميد براي رفاه مردم تلاش مي كند.

نوبخت تصريح كرد: دولت اعتقاد دارد اين هدف جز با تلاش همگاني كشاورزان حاصل نمي شود و انتظار داريم اين هدف و آرمان دولت تدبير و اميد را محقق كنيد.

معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري افزود : هيچ فعاليتي بدون تعامل دوجانبه قابل تحقق نيست و براي تحقق خواسته دولت اگر شرايط و پيشنهادهايي داشته باشيد از طريق خانه كشاورز اعلام كنيد.

نوبخت گفت : خواسته ها و رهنمودهاي شما را در برنامه هاي دولت لحاظ مي كنيم.

وي افزود : سال 93 سال چهارم قانون برنامه پنجم است و سال بعد قانون برنامه ششم را آماده مي كنيم و بايد قانون افزايش بهره وري كشاورزي هم اجرا شود.

تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal