300 ميليارد تومان نقدينگي مورد نياز اعضاء شبكه تعاون روستايي پرداخت شد
1392/12/12

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان مركزي تعاون روستايي ايران، محمدرضا محمدزاده، عضو هيأت مديره سازمان مركزي تعاون روستايي عملكرد نه ماهه سالجاري سازمان و شبكه تعاوني هاي تحت پوشش را تشريح كرد. 

محمدزاده گفت: در ابتداي هر سال برنامه عملياتي سازمان و شبكه تعاوني هاي تحت پوشش در قالب 134 فعاليت تهيه و تدوين ميگردد كه اين فعاليتها توزيع استاني شده و سهم هر استان از هر فعاليت مشخص و درقالب تفاهم نامه اي به تأئيد معاونين و مديران ستادي و مديريت تعاون روستائي هر استان مي رسد و پس از نهايي شدن برنامه عملياتي هر استان، توسط رئيس هيأت مديره و مدير عامل سازمان ابلاغ ميگردد .

وي افزود: بر اين اساس برنامه فوق در سطح استانها نيز به نوبه خود در بين شهرستانهاي هر استان توزيع ميگردد و سهم هر شهرستان از هر فعاليت و نهايتاً  سهم هر شركت و اتحاديه در قالب برنامه عملياتي ياد شده با توجه به توان و استعداد حوزه عمل مشخص مي شود و مبناي ارزيابي عملكرد مديريتهاي استاني و شهرستاني بر اساس تحقق اهداف مندرج در برنامه ياد شده، انجام ميگيرد .

محمدزاده در ادامه به گزارش عملكرد نه ماهه بعضي از فعاليتهاي برنامه عملياتي سالجاري پرداخت و اعلام كرد: در حوزه بازاريابي و بازار رساني محصولات كشاورزي  خوشبختانه به غير از گندم هيچ محصولي به روش تضميني خريداري نگرديد و ميزان دو ميليون و دويست  هزار تن انواع محصولات كشاورزي، 526 هزار تن گندم به روش توافقي، و يك ميليون و چهارصد و شصت و دوهزار و هفتصد و هفتاد و يك تن گندم به روش تضميني در نه ماهه سالجاري توسط شبكه تعاوني خريداري گرديد.

عضو هيات مديره سازمان مركزي تعاون روستايي ايران، توزيع پانصد و سي پنج هزار و ششصد تن آرد روستايي، بيش از دوميليارد و هفتصد ميليون ليتر انواع سوخت مورد نياز كشاورزان و ايجاد 962 غرفه عرضه محصولات كشاورزي را از ديگر اقدامات شبكه تحت پوشش عنوان كرد.

محمدزاده همچنين در حوزه تهيه و توزيع نهاده هاي كشاورزي، تامين و توزيع 470 هزار تن انواع كودهاي شيميايي ، بيش از 27 هزارتن انواع كودهاي ريز مغذي و زيستي ، توليد و توزيع بيش از 175 هزار تن انواع بذور و توزيع بيش از يك ميليون و هفتصد هزار تن نهاده هاي دامي، دو هزار و دويست و سي پنج تن انواع سموم كشاورزي و 1300 دستگاه ماشين آلات و ادوات كشاورزي را از ديگر اقدامات نه ماهه شبكه تعاوني هاي تحت پوشش سازمان برشمرد.

وي در ادامه، به احداث 21 واحد فرآوري، درجه بندي و بسته بندي و اجراي 35 هزار هكتار طرح مبارزه تلفيقي با آفات نباتي، 9200 هكتار تسطيح ليزري، 22 هزارهكتار اجراي طرحهاي كشاورزي حفاظتي و اجراي كشت هاي مشاركتي در سطح 8300 هكتار، اشاره كرد.

عضو هيات مديره سازمان مركزي همچنين از تنوع بخشي به فعاليت ها در درون شبكه تعاوني تحت پوشش خبر داد و در اين راستا ايجاد 27 مركز خدمات مشاوره اي، 51 واحد كلينك گياهپزشكي،      23 واحد شركت هاي خدمات مكانيزاسيون و 52 واحد كار گزار انواع بيمه، 16 واحد خدمات دامپروري و دامپزشكي، 16بازار عرضه نهاده هاي كشاورزي، 15 واحد توليد دام و طيور و 23 مركز جمع آوري شير را از ديگر اقدامات برشمرد.

 محمدزاده اعلام كرد: حدود 300 ميليارد تومان نقدينگي مورد نياز اعضاء شبكه تعاوني تحت پوشش نيز از طريق واحدهاي اعتباري مستقر در شركت هاي تعاوني تامين و پرداخت گرديد.

محمدزاده، به احداث 15 هزار تن انبار و سيلوهاي ذخيره سازي، 9 باسكول و 3 هزار تن سردخانه نيز اشاره كرد و آن را از ديگر اقدامات در جهت تامين زيرساخت هاي مورد نياز شبكه تعاوني برشمرد.

وي اظهار داشت:4600 تعاوني حسابرسي ساليانه و 2400 تعاوني حسابرسي عملياتي شده اند و 2600 تعاوني نيز در اين مدت تحت پوشش نرم افزار يكپارچه مالي قرارگرفته است. 

به گفته وي در جهت توانمندسازي شبكه، 100 هزار نفر روز از اركان تعاوني ها به روش حضوري و غير حضوري آموزش ديده اند. 

محمدزاده در پايان به ايجاد 52 شركت تعاوني تخصصي و تعاوني هاي توليد در نه ماهه سالجاري اشاره كرد و از ديگر اقدامات سازمان، به طرح سرشماري اعضاء تعاوني هاي روستايي، آسيب شناسي تعاوني هاي زيان ده ، ساماندهي مجامع، تجديد ارزيابي املاك و دارائيهاي شركت ها و  اتحاديه ها پيگيري وصول مطالبات شبكه اشاره كرد.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal