اعمال تحريم‌ها در حوزه كشاورزي ايران بي‌نتيجه و زودگذر است
1387/06/18

معاون مجلس، امور بين‌الملل و توسعه همكاري‌هاي آفريقا در وزارت جهادكشاورزي، اعمال تحريم‌هاي جديد از سوي اتحاديه اروپا در مورد ايران را در حوزه كشاورزي بي‌نتيجه و زودگذر خواند.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، دكتر پيمان فلسفي افزود: تحريم‌هاي اقتصادي هرچند ممكن است بامحدوديت و فشارهايي همراه باشد، اما برنامه‌هاي ما را در بخش كشاورزي متوقف نخواهد كرد.

وي با بيان اين كه تحريم‌ها عزم ملت ايران را قوي‌تر مي‌كند، اظهار داشت: دستاوردهاي كشاورزي، برنامه‌ها و فعاليت‌هاي انجام شده در راستاي خودكفايي محصولات كشاورزي، اقداماتي از اين دست را بي‌اثر كرده است.

دكتر فلسفي در همين حال توسعه روابط بين‌المللي و بازارهاي رقابتي را از موانع اثرگذاري‌ تحريم‌هاي اقتصادي برشمرد و گفت: تحريم‌ها در مورد ايران بيشتر به منظور ايجاد جو رواني مورد تاكيد قرار مي‌گيرد و كشورهاي غربي دير يا زود از اين تحريم‌ها خسته خواهند شد.

معاون مجلس، امور بين‌الملل و توسعه همكاري‌هاي آفريقا با اشاره به تعدد تفاهم‌نامه‌هاي كشاورزي بين ايران و ساير كشورها در زمينه‌هاي مختلف توسعه صادرات محصولات كشاورزي، صدور خدمات فني و مهندسي و... گفت: كشورهاي آمريكاي لاتين، آفريقا و آسيا علاقه‌مندند سطح همكاري‌هاي كشاورزي خود را با ايران گسترش دهند و به راحتي تحت تاثير تحريم‌ها قرار  نخواهد گرفت.

وي در عين حال اظهار داشت: ايران محدوديتي براي ارتباط با مجامع بين‌المللي و استفاده از توان فني و تخصصي كشورهاي توسعه يافته براي خود قائل نيست.

 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal