تشكل ها بايد بيشترين سهم را در نظام اطلاع رساني بخش كشاورزي داشته باشند
1392/11/09

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، مهندس شاهرخ رمضان‌نژاد در نشست با اعضاء هيات مديره اتحاديه نظارت و هماهنگي تعاوني روستايي و كشاورزي ايران گفت: بخش كشاورزي فاقد زباني گويا و نافذ براي طرح مسائل و مشكلات و ارتقاء جايگاه اين حوزه در نزد افكار عمومي و مراجع مهم و تاثيرگذار است.

وي گفت: هم اكنون در بخش كشاورزي نيازمند استراتژي فرهنگي هستيم تا از طريق آن بتوانيم تشكل‌ها و بهره‌برداران را براي تحقق اهداف و برنامه‌هاي پيش رو منسجم،متشكل  و متمركز سازيم.

مهندس رمضان‌نژاد افزود: حضور مجدد مهندس حجتي و همكاران وي در بخش كشاورزي اميد مضاعفي را براي بهره‌برداران، توليدكنندگان و فعالان اين عرصه ايجاد كرده لذا بايد با همكاري و تعامل همه جانبه شرايط جديدي را براي رونق و شكوفايي كشاورزي كشور ايجاد كنيم.

رئيس مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت جهادكشاورزي با اشاره به اينكه در حال حاضر نظام ارتباطي و اطلاع‌رساني در حوزه كشاورزي وجود ندارد گفت: لازم است اين نظام هر چه زودتر تهيه، تصويب و ابلاغ شود تا از اين طريق بتوان فضا را براي پيشبرد اهداف عاليه عوامل فني بخش كشاورزي نيز ايجاد كرد كه در اين راستا  تشكل‌هاي فعال اين بخش سهم بيشتري در نظام اطلاع رساني كشاورزي بر عهده خواهند داشت.

همچنين در اين جلسه مهندس سعيد سلطاني سروستاني رئيس هيات مديره اتحاديه نظارت و هماهنگي تعاوني روستايي و كشاورزي ايران گفت: تشكل‌هاي بخش كشاورزي آمادگي دارند در راستاي اجراي اصل 44 قانون اساسي و قانون انتزاع بخش كشاورزي ايفاي نقش كنند.

وي گفت: با روي كار آمدن دولت تدبير و اميد انتظار مي رود مطالبات توليدكنندگان بخش كشاورزي كه طي ساليان اخير صدمات جبران ناپذيري را متحمل شده‌اند، برآورده شود.

رحمت‌ا... بنار مديرعامل اتحاديه نظارت و هماهنگي تعاون روستايي و كشاورزي ايران نيز در اين جلسه خاطر نشان ساخت: تشكل‌هاي فعال بخش كشاورزي با تمامي كمبودها و نارسايي‌ها توانستند طي 2 سال اخير ثبات مناسبي را در بازار محصولات كشاورزي به ويژه گوشت قرمز، شيرخام و ساير محصولات غذايي و بازار نهاده‌هاي كشاورزي ايجاد كنند.

وي گفت: اين تشكل‌ها توانايي دارند در راستاي اجراي قانون تمركز وظايف كشاورزي ، مسئوليت‌هاي جديدي را در تنظيم بازار تخم مرغ، مرغ، شير و گوشت، بازار نهاده‌هاي كشاورزي و دامي و توزيع سم و كود و خريد گندم بر عهده بگيرند.
تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal