افزایش تولید و صادرات بخش کشاورزی با وجود تحریم‌ها
1391/10/03

معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي گفت: بانك جامع اطلاعات كشاورزي فارس مي‌تواند خلا‌ء‌هاي اين بخش را پر كند و قابليت تعميم يافتن به كل كشور و جهان را دارد.به گزارش ايسنا ، محمدعلي نيكبخت در حاشيه سفر به شيراز افزود: اين بانك براي بخش كشاورزي كشور بسيار با ارزش است.

وي گفت: استان فارس در بحث پارسل بندي مزارع و نحوه انتقال دانش كارشناس به كشاورزان عملكرد مناسبي داشته است و اين قسمت را مي‌توان جزء شاهكارهاي اين بانك جامع محسوب كرد.

نيكبخت خاطرنشان كرد: بر اساس آمار ارائه شده در شش ماهه نخست سال جاري تنها بخشي كه توانسته با وجود مشكلات ناشي از تحريم‌ها، افزايش توليد و صادرات داشته باشد، بخش كشاورزي است كه اين امر اهميت اين بخش را دو چندان مي‌كند.

معاون وزير جهادكشاورزي با بيان اينكه وابستگي بخش كشاورزي به ارز بسيار كمتر از ديگر بخش‌ها است ادامه داد: شرايط و محدوديت‌ها براي بخش كشاورزي يك فرصت مغتنم به حساب مي‌آيند تا بتواند ضمن تأمين امنيت غذايي ارزآوري داشته و محصولاتش را صادر كند.

وي تصريح كرد: بانك جامع اطلاعات كشاورزي فارس مي‌تواند به عنوان يك طرح ملي در نظر گرفته شده و در سطح كشور اجرايي شود.

معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي تاكيد كرد: با توجه به قابليت‌هاي بالاي اين بانك حتي سازمان فائو نيز مي‌تواند از آن به‌ عنوان الگويي مناسب و كارآمد براي ساير كشورهاي جهان استفاده كند.

تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal