طرح توسعه واحد شير وصنايع لبني پگاه اروميه با حضور معاون اول رييس جمهور به بهره‌برداري رسيد
1386/12/04

بهره‌برداري از طرح توسعه واحد شير وصنايع لبني پگاه اروميه روز شنبه با حضور معاون اول رييس جمهوري اسلامي ايران آغاز شد.

معاون اول رييس جمهوري اسلامي ايران در اين مراسم اعلام كرد: رشد اقتصادي سالانه كشور روند مطلوبي را در پيش دارد و پيش‌بيني مي‌شود در پايان امسال رشد اقتصادي كشور به هفت درصد برسد.

دكتر پرويز داودي روز شنبه در آيين بهره‌برداري از كارخانه طرح توسعه شير پاستوريزه اروميه، رشد اقتصادي سال۸۴را8/4و سال۸۵را ۶/۷درصد اعلام كرد و افزود: كشور ما در زمان حاضر به لحاظ رشد اقتصادي در يك موقعيت ممتاز و قابل رقابت با ديگر كشورها قرار دارد.

وي، ظرفيت‌هاي فني و اجرايي كشور را در زمان حاضر دو ونيم برابر ساخت و سازهاي فعلي اعلام كرد.

دكتر داودي اضافه كرد: كشور ما در مباحث علمي، فن آوري و سياسي گامهاي بلندي برداشته و كشور براي اين حركت تجهيز شده و اين يك حركت پر بركتي است.

وي، موقعيت استان آذربايجان غربي را به لحاظ اقتصادي و تجاري ممتاز توصيف كرد و يادآور شد: توانمندي‌هاي بالاي اقتصادي و همسايگي با سه كشور خارجي از جمله ظرفيت‌هايي است كه به روند توسعه استان شتاب مي‌دهد.

اين واحد صنعتي در۲۰هكتار مساحت و ‪3۰هزار مترمربع زيربنا احداث شده و قادر است روزانه ۶۰۰تن شيرخام را در نوبت كاري جذب كند.

براي اجراي اين واحد صنعتي كه جزو طرحهاي مصوب سفر رييس جمهوري است، ۵۰۰ميليارد ريال سرمايه‌گذاري ارزي و ريالي انجام شده است.

با بهره‌برداري از اين طرح براي ۲۵۰نفر به صورت مستقيم و براي چهار هزار نفر بصورت غير مستقيم اشتغال فراهم شده است. مدير عامل شركت شير پاستوريزه اروميه در آيين بهره‌برداري از اين طرح اعلام كرد: با بهره‌برداري از اين طرح، ظرفيت تبديلي اين كارخانه به حدود پنج برابر افزايش يافت. موسي احمدزاده افزود: ماشين الات و تجهيزات اين واحد از بهترين ماشين- الات روز جهان انتخاب شده و به لحاظ كيفيت تبديلي و بسته‌بندي در خاورميانه بي نظير است. در استان آذربايجان غربي روزانه يكهزار تن شير توليد مي‌شود كه تاكنون نزديك به ۴۰درصد آن بصورت صنعتي و پاستوريزه عمل آوري و به بازار عرضه مي‌شود. با بهره برداري از اين واحد توليدي كليه توليدات شير استان مي‌تواند به صورت كاملا پاستوريزه و صنعتي تبديل و به مصرف برسد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal