توزيع دارو و واكسن تا پايان سال ساماندهي مي‌شود
1387/03/29

رييس سازمان دامپزشكي كشور با بيان اينكه صد درصد خدمات دامپزشكي تا پايان سال به بخش خصوصي واگذار مي‌شود، اعلام كرد: تاكنون 70 درصد از امور تصدي‌گري اين بخش به بخش خصوصي واگذار شده و در سال جاري نيز 30 درصد باقي مانده در حوزه انجام واكسيناسيون دام‌هاي روستايي، عشايري و صنعتي نيز به بخش خصوصي واگذار خواهد شد.

دكتر مجتبي نوروزي اظهار كرد: در سال گذشته برابر كل اعتبار مالي سازمان عمليات به بخش خصوصي واگذار شد. يعني 10 ميليارد تومان اعتبار تملكي سازمان حدود 10 ميليارد تومان نيز عمليات دامپزشكي به بخش خصوصي واگذار شد. از جمله راه‌اندازي و واگذاري 103 مركز مايه‌كوبي جديد كه اشتغال‌زايي بالغ بر 700 نفر را ايجاد كرده است.

وي تصريح كرد: همچنين در سال گذشته امور درماني به بخش خصوصي در قالب داروخانه‌ها، بيمارستان‌ها، درمانگاه‌ها واگذار شده كه در حال حاضر به غير از برخي از نقاط محروم (برخي از مناطق سيستان و بلوچستان، جيرفت، كرمان) كليه عمليات درماني به بخش خصوصي واگذار شده است و حدود پنج هزار و 500 مركز در سطح كشور توسط بخش خصوصي به جامعه دامي خدمات رساني مي‌كنند.

نوروزي با اشاره به اينكه رويه واگذاري امور و عمليات دامپزشكي به صورت هدفمند و ثابت در سال جاري ادامه خواهد داشت، اظهار كرد: بيشتر وظايف سازمان دامپزشكي وظايف نظارتي و حاكميتي است و طبق قانون قابل واگذاري به بخش خصوصي نيست. از جمله قرنطينه‌ها، كنترل مبادي ورودي و خروجي كالا كه نيازمند كنترل و نظارت سازمان است واگذار نخواهد شد.

رييس سازمان دامپزشكي خاطرنشان كرد: در حال حاضر طبق قانون و مقررات (OIE) آزمايشاتي را كه جنبه حاكميتي دارد از جمله صدور گواهي براي سالم بودن محصولات و دام را نمي‌توان به بخش خصوصي واگذار كرد.

وي تصريح كرد: در حال حاضر كليه درمان دام توسط بخش خصوصي انجام مي‌شود.

نوروزي همچنين با اعلام اينكه توزيع دارو و واكسن نيز تا پايان سال ساماندهي خواهد شد، گفت: توليد داروها، واكسن‌ها و مواد اوليه با همكاري بخش خصوصي به منظور خودكفايي در تامين مواد اوليه دارو در حال انجام است.

رييس سازمان دامپزشكي كشور در پايان خاطرنشان كرد: سازمان دامپزشكي اماكن قابل واگذاري به بخش خصوصي ندارد و آزمايشگاه‌هاي موجود براي انجام وظايف نظارتي و حاكميتي است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal