پايگاه ملي مديريت خشكسالي كشور راه اندازي شد
1386/09/28

وزير جهاد كشاورزي گفت :پايگاه ملي مديريت خشكسالي كشور در موسسه تحقيقات خاك و ابخيزداري وزارت جهاد كشاورزي ايجاد و فعاليت خود را اغاز كرده است .

مهندس محمدرضا اسكندري در مصاحبه با خبرنگار واحد مركزي خبر گفت :اين پايگاه در جهت راهبرد كشاورزي هوشمند وزارت جهاد كشاورزي طراحي و راه اندازي شده است.

اسكندري افزود :اين پايگاه با كارشناسان خبره به تجهيزات موردنياز مجهز شده است و با بررسي داده ها و مولفه هاي اقليمي وشرايط اب و هوايي به پيش بيني شرايط اب و هوايي سالانه ازجمله خشكسالي و تر سالي مي پردازد .

وزير جهاد كشاورزي گفت: اطلاعات اين پايگاه به برنامه ريزي براي كشت سال زراعي و كاهش 70 تا 80 درصدي زيان بخش كشاورزي براثر شرايط اقليمي نامناسب كمك مي كند.

اسكندري با اشاره به زيان 2هزار ميليارد توماني بخش كشاورزي از حوادث غير مترقبه بويژه خشكسالي ياداورشد /50 درصد ضرر و زيان بخش كشاورزي از محل حوادث غير مترقبه مربوط به خشكسالي است .

وزير جهاد كشاورزي گفت :پيش اگاهي و مديريت حوادث غير مترقبه به حفظ و پايداري در توليد كمك مي كند.

وي افزود :توليد اطلاعات از بررسي داده در اين پايگاه سالانه 700 ميليون تومان هزينه دارد كه در مقايسه با كاهش 70 تا 80 درصدي زيان از محل شرايط اقليمي نامناسب بسيار ناچيز است .

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal