وزارت جهاد كشاورزي رتبه اول ساماندهي اسناد و مدارك را كسب كرد
1387/08/21

براي سومين سال پياپي، وزارت جهاد كشاورزي در ميان وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمانهاي دولتي مقام اول ساماندهي اسناد و مدارك را كسب كرد.    

به گزارش خبرنگار ايانا، در سي‌امين نشست ماهانه مديران كل دفاتر وزارتي وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمانهاي دولتي كه با حضور دكتر اشعري رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در محل سازمان مزبور برگزار شد، از وزارت جهاد كشاورزي به صورت ويژه قدرداني شد.

مشاور وزير و مدير كل حوزه وزارتي وزارت جهاد كشاورزي در اين باره گفت: اين موفقيت با برنامه‌ريزيهاي صورت گرفته توسط دفتر وزارتي طي سه سال اخير، به دست آمده است.

دكتر فضل‌الله صفي‌خاني افزود: در اجراي اين برنامه از سال 1383 تا 1387 به حدود يك هزار نفر از همكاران كه عموما روساي ادارات دبيرخانه و رابطان اسناد و مدارك سازمان جهاد كشاورزي استانها و ستاد مركزي وزارت متبوع هستند، با همكاري سازمان اسناد ملي، آموزشهاي منظم و دوره‌اي ارائه شد و پس از آن عمليات اجرايي امحاي بيش از 100 ميليون برگ اوراق غيرضروري و زايد صورت گرفت. همچنين حدود يك ميليون و 750 هزار برگ اسناد قابل نگهداري شناسايي و به سازمان مذكور انتقال يافته است، در اجراي اين برنامه بيش از سه هزار و 300 مترمربع فضاي اداري كه به نگهداري اسناد و مدارك اختصاص يافته بود، آزاد و مورد استفاده بهينه قرار گرفت.

وي ادامه داد: استفاده از فناوريهاي جديد و الكترونيكي كردن پرونده‌هاي پرسنلي كليه همكاران وزارت جهاد كشاورزي در سطح كشور كه بيش از 103 هزار پرونده است، در دستور كار دفتر وزارتي قرار گرفته و با پالايش و آماده‌سازي بيش از 80 درصد پرونده‌هاي مذكور، مقدمات لازم براي ديجيتالي كردن پرونده‌هاي پرسنلي همكاران فراهم شده است.

مدير كل حوزه وزارتي وزارت جهاد كشاورزي تصريح كرد: انتظار مي‌رود با اجراي آخرين مرحله از برنامه آموزشي تنظيم شده در اين زمينه و تهيه و توزيع نرم‌افزار مورد نياز، تا پايان سال جاري پروژه ملي الكترونيكي كردن پرونده‌هاي پرسنلي كليه كاركنان وزارت جهاد كشاورزي به پايان برسد.

دكتر صفي‌خاني در پايان افزود: ساماندهي اسناد و مدارك مربوط به پشتيباني جنگ جهاد سازندگي سابق و ثبت ديجيتالي اسناد و مدارك و خاطرات دوران دفاع مقدس نيز طبق برنامه تنظيمي در دست اجراست./

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal