تنوع تكنولوژي، ارقام و روش كاشت؛ راهكارهاي افزايش توليد دانه هاي روغني
1392/11/16

معاون امور توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي گفت: دانه هاي روغني بزرگترين سر شكستگي كشاورزي كشور است و ما در سال 79 در رقم خودكفايي از شش درصد به 13درصد رسيديم و در برنامه چهارم و طي سال هاي اخير بايد به عدد 48 درصد مي رسيديم كه متاسفانه دوباره در همان اعداد پنج و شش درصد متوقف شده ايم.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس كشاورز در گردهمايي برنامه ريزي سالانه دانه هاي روغني ايران در گرگان اظهار كرد: دانه هاي روغني بعد از گندم براي پايداري كشاورزي و كمك به امنيت غذايي كشور از اولويت هاي بخش كشاورزي محسوب مي شود.

وي افزود: ما در حال حاضر به ميزان سه ميليارد دلار روغن خوراكي به كشور وارد مي كنيم ولي هيچ گاه بابت اين عملكرد زير سوال نبوده ايم در حالي كه هميشه به خاطر گندم زير سوال بوده ايم.

وي با بيان اين كه  از مهم ترين رويكرد هاي ما براي بحث دانه هاي روغني تهيه طرح احياء و به روزكردن طرح هاي گذشته است  تصريح كرد: ما در سال گذشته 22 ميليون تن كالاي كشاورزي وارد كرديم كه سه ميليارد دلار مربوط به روغن بوده است.

معاون امور توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي در ادامه افزود: كلزا و سويا تقويت كننده و تثبيت كننده و تامين كننده پايداري در كشاورزي هستند و در دنيا شناخته شده هستند و با اين صفات مثبت روي ميز تصميم گيري مي روند.

وي بيان كرد: ما در مورد همه دانه هاي روغني نياز به يك نگرش جدي داريم و با تنوع تكنولوژي و ارقام، روش كاشت و كنترل علف هاي هرز و با كارآمد كردن كشت مي توانيم عملكرد خود را بهبود بخشيم .

كشاورز در ادامه تصريح كرد: عملكرد سويا و كلزا بايد در واحد سطح افزايش يابد و طول رشد روز آن كاهش يابد و بتواند قابل رقابت با ساير محصولات كشاورزي باشد تا كشاورز هم نسبت به كاشت آن رغبت كند.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal