5/22 ميليون تن محصولات سبزي و صيفي تا پايان امسال در كشور توليد مي شود
1386/11/13

مدير كل دفتر سبزي و صيفي وزارت جهاد كشاورزي اعلام كرد: توليد محصولات سبزي و صيفي امسال با 10 درصد افزايش به 22.5 ميليون تن بالغ مي شود.

مهندس محمد مهدي بحريني در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سطح زير كشت محصولات سبزي و صيفي در كشور هم اكنون بالغ بر 820 هزار هكتار با متوسط برداشت 27.5 تن درهكتار است و پيش بيني مي شود تا پايان سالجاري ميزان توليدات به 22 ميليون و 550 هزار تن برسد.

مديركل دفتر سبزي و صيفي وزارت جهاد كشاورزي بيان كرد: ميزان توليدات محصولات سبزي و صيفي در سال گذشته معادل 21 هزار و 636 ميليون تن بوده كه توليدات در سالجاري به نسبت سال قبل با 10 درصد افزايش همراه خواهد بود.

وي اعتبارات بخش سبزي و صيفي را استاني خواند و افزود: اعتبارات در بخش سبزي و صيفي با توجه به ميزان سطح زير كشت و توليدات در اختيار استانها قرار مي گيرد. ضمن اينكه انتظار تخصيص اعتبارات كلان دولتي به اين بخش را نداريم، زيرا اعتبارات مورد نياز بيشتر از طريق بخش خصوصي و سرمايه توليدكنندگان تامين مي شود.

مهندس بحريني با اشاره به مصرف 260 كيلوگرمي سرانه سبزي و صيفي در كشور، عنوان كرد: وضعيت مطلوب مصرف اين محصولات براي هر نفر بايد 350 كيلو گرم باشد؛ لذا تحقق اين رقم در گرو توليد سالانه 18 ميليون و200 هزار تن انواع سبزي و صيفي در كشوراست.

وي اظهارداشت: محصولات سبزي و صيفي بالغ بر 6.16 درصد از سطح زير كشت محصولات زراعي را به خود اختصاص داده، درحاليكه ميزان توليد اين محصولات فقط 29 درصد كل محصولات زراعي كشوراست، لذا هم اكنون برنامه جامع 5 ساله سبزي و صيفي در راستاي افزايش كمي و كيفي محصول توليدي در بخش كشاورزي تدوين شده است.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal