اعطای کد رهگیری برای تولید محصول سالم در بخش کشاورزی
1391/03/16

 معاون توليدات گياهي وزير جهادكشاورزي گفت: بنا داريم كه كل توليدات كشاورزي را در كشور سالم توليد كنيم.

مجيد جليلي‌خشنود در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خراسان، تاكيد كرد: كسي كه در بخش كشاورزي محصول ناسالم توليد كند، از ديدگاه وزارت جهادكشاورزي، كشاورز محسوب نمي‌شود.

وي در ادامه يادآور شد: براي افزايش توليد محصول سالم در بخش كشاورزي به دنبال اعطاي شناسنامه بهره‌بردار به كشاورزان هستيم.

وي از اعطاي كد رهگيري به كشاورزان براي توليد محصول سالم در بخش كشاورزي خبر داد و تصريح كرد: با داشتن كدرهگيري مي‌توان توليدكننده انواع محصولات و منطقه توليد شده محصول را به سهولت شناسايي كرد.

به گفته معاون توليدات گياهي وزير جهادكشاورزي، در حال حاضر وزارت جهادكشاورزي عمليات تست محصول در مزرعه و محل عرضه محصولات كشاورزي براي اطمينان از سالم بودن محصولات را به صورت تصادفي انجام مي‌دهد. ‌

وي از برنامه‌ريزي‌هاي مهم وزارت جهادكشاورزي براي توليد محصول سالم در بخش كشاورزي خبر داد و عنوان كرد: به دنبال اين هستيم كه توليدكنندگان جزئ در بخش كشاورزي نيز محصول سالمي را توليد كنند.

جليلي‌خشنود با اشاره به اينكه دقت‌هاي لازم در توليد محصول سالم در بخش كشاورزي انجام مي‌شود، خاطرنشان كرد: بيشتر محصول كشاورزي توليد شده در كشور سالم است.
تعداد مشاهده خبر48 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal