سمینار تخصصی سبک زندگی جهادی در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد
1391/11/09

نخستين سمينار تخصصي سبك زندگي با عنوان سبك زندگي جهادي به همت دفتر امور زنان در سالن نعمتي‌جم وزارت جهاد كشاورزي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، آيت‌ا... عالمي نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهاد كشاورزي، در اين سمينار در خصوص سبك صحيح زندگي گفت: ما بايد به سبكي زندگي كنيم كه ترجمه كننده محتواي نظام و انقلاب اسلامي باشد.

وي افزود: كساني كه مي‌خواهند فهمي از انقلاب داشته باشند، با نگاه به رفتار و شيوه ما در زندگي، مي‌توانند بخشي از انقلاب را فهم كنند.

آيت‌ا... عالمي، با تاكيد بر بكارگيري ارزش‌هاي اخلاقي در سبك زندگي جهادي، گفت: چيستي زندگي و شيوه‌اي كه كرامت و شرافت انسان را حفظ كند، همان چيزي است كه از مكتب اهل بيت عصمت و طهارت و از آموزه‌هاي آن بزرگواران به دست مي‌آيد.

وي ادامه داد: هر آن چيزي كه در آداب و آموزش و رفتار، غير از مكتب وحي و اهل بيت برخيزد، سخنان بيهوده‌اي بيش نيست و آن چيزي كه حقيقت زندگي و شيوه صحيح و سبك زندگي را پيش روي انسان ترسيم مي‌كند، همان چيزي است كه از اين خاندان به بشريت رسيده است.

دكتر خندان رئيس كميسيون اجرايي نخستين كنفرانس ملي سبك زندگي و عضو هيات مديره شركت سيمياگران در حاشيه اين مراسم نيز هدف از برگزاري اين سمينار را گفتمان‌سازي در سطح نخبگان و در سطح عمومي جامعه در خصوص سبك زندگي عنوان كرد و گفت: براي ايجاد تغيير رفتاري نياز به برنامه‌اي مدت‌دار است تا بتوان حركتي در خصوص نحوه سبك زندگي را آغاز كرد.

رئيس كميسيون اجرايي نخستين كنفرانس ملي سبك زندگي، با بيان اين كه براي برگزاري سمينارهاي مربوط به سبك زندگي، شوراي عالي انقلاب فرهنگي برنامه‌ريزي‌هايي با مشاركت شبكه زنان دانشمند جهان اسلام، انجمن علمي آموزش و توسعه منابع انساني و شركت سيمياگران داشته است و همچنين اين سمينارها در سازمان‌ها كه تاثيرگذاري بيشتري در سطح جامعه دارد، برگزار مي‌شود.

وي افزود: براي ارتقاي كيفيت زندگي، ابتدا دستگاه‌ها و سازمان‌ها مورد توجه بودند كه در اين راستا، نخستين سمينار در وزارت جهاد كشاورزي برگزار ‌شد و سمينارهاي ديگر در ميراث فرهنگي، شهرداري تهران، شركت ملي نفت و ستاد اجرايي فرمان امام و وزارت نيرو برگزار خواهد شد و سپس نخستين كنفرانس ملي سبك زندگي در ارديبهشت ماه سال 92 در تهران برگزار خواهد شد.

                دكتر خندان، در خصوص تاثير برگزاري اين سمينارها در بهبود كيفيت زندگي و آموزش سبك زندگي افراد، گفت: برگزاري اين سمينارها، تلنگري به افراد و سازمان‌هاست كه تغيير در سبك زندگي، دغدغه ذهني آنها شود. همچنين ايجاد يك نقشه راه و يك بيانيه اهداف و ارزش‌ها در خصوص سبك زندگي از نتايج برگزاري اين مراسم‌هاست كه در اختيار مراكز فرهنگي مثل شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا دفتر مقام معظم رهبري قرار گيرد.

                وي گفت: همچنين مجموعه ما موارد اجرايي و نظري مانند نحوه سبك پوشش زنان، ايجاد دهكده زندگي نمونه‌اي براي يك زندگي مطلوب، بحث بازي‌هاي كامپيوتري و فرهنگ‌سازي از طريق اين بازي‌ها را با همكاري نخبگان دنبال مي‌كند.

                گفتني است؛ در اين سمينار كه با حضور نمايندگان امور زنان سازمان جهاد كشاورزي استان‌ها برپا شد، مهندس علي‌نژاد دبير فراكسيون رفاه و تامين اجتماعي مجلس، خانم مجتهدنجفي از فعالان و صاحب‌نظران حوزه علميه، دكتر طباطبايي مشاور عالي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور، حجت‌الاسلام خاك مدير كل آموزش عقيدتي و حجت‌الاسلام پناهيان مشاور نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها در خصوص نحوه سبك زندگي سخناني ايراد كردند.
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal