معاون وزير جهاد كشاورزي: كارخانه هاي خوراك دام رتبه بندي مي‌شوند
1385/08/06

  

خبرگزاري فارس: معاون وزير جهاد كشاورزي از رتبه‌بندي كارخانه هاي خوراك دام به منظور تجهيز و افزايش كيفيت توليد معادل 5 ميليون تن خوراك در سال خبر داد.      

  

جعفر خلقاني در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: كليه طرح‌ها و برنامه‌هاي اجرايي وزارت جهاد كشاورزي بر اساس نظرات علمي و يافته‌هاي تحقيقاتي صورت مي‌گيرد.

وي افزود: مبناي توسعه در بخش، توسعه كيفي و ارتقا بهره‌وري به جاي توسعه فيزيكي بوده است.

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: ارتقاء و بهره‌وري و افزايش عملكرد در واحد سطح بر مبناي دانايي محوري بوده است.همچنين استفاده از تحصيل‌كرده‌ها و هدايت فارغ‌التحصيلان دانشگاهي به عرصه‌هاي توليد، ارتباط تنگاتنگ بين بخش‌هاي اجرايي و بخش‌هاي تحقيقاتي و انتقال يافته‌هاي علمي به عرصه هاي توليد از برنامه هاي اجرايي بخش تحقيقات است.

رييس سازمان آموزش و تحقيقات وزارت جهاد كشاورزي افزود: دستيابي به عملكرد بالا در واحد سطح از سياستهاي اين وزارتخانه است، به گونه اي كه در حال حاضر بيشترين عملكرد در هكتار ذرت 7400كيلوگرم و عملكرد دانه روغني كلزا بيشتر از ميانگين جهاني (1700 كيلوگرم در مقابل 1625 كيلوگرم) شده است.

خلقاني ارتقا دانش كشاورزان از طريق آموزش كشاوزران، بهره‌برداران و آموزش‌هاي علمي - كاربردي را از برنامه هاي تحقيقاتي دانست.

رييس سازمان آموزش و تحقيقات وزارت جهاد كشاورزي افزود: با وجود محدوديت‌هاي اعتباري سال 84-85 خوشبختانه اقدامات مهم و اساسي در جهت تقويت و ايجاد زيرساخت‌ها در زيربخش‌ دام و طيور انجام شده است.

وي خبر از راه‌اندازي آزمايشگاه‌ D.N.A مركز اصلاح نژاد دام كشور به منظور استخراج D.N.A اسپرم براي فعاليت‌هاي اصلاح نژادي، تجهيز و تكميل 48 آزمايشگاه شير و خوراك و طيور ،تكميل و تجهيز 5 مركز توليد اسپرم منجمد و تكميل و تجهيز مركز انتقال جنين گاو در مركز اصلاح نژاد دام داد.

خلقاني افزود: در حال حاضر 96 مجتمع دامداري به ظرفيت 692 هزار و 975 راس دام در حال احداث است.

وي همچنين خبر از رتبه‌بندي كارخانه هاي خوراك دام به منظور تجهيز و افزايش كيفيت توليد معادل 5 ميليون تن خوراك در سال داد.

معون وزير جهاد كشاورزي افزود: توسعه شبكه تلقيح مصنوعي با به كارگيري 800 نفر متخصص تلقيح مصنوعي و تكميل و تجهيز مرغداري‌ها به سيستم نوين حرارتي با بهره‌گيري از يارانه‌هاي سازمان بهينه سازي سوخت از جمله كارهاي زير ساختي انجام شده است.

خلقاني خاطر نشان ساخت: تجهيز، نوسازي و تكميل واحدهاي مرغداري به تعداد 553 واحد، تجهيز و نوسازي اماكن دامي روستايي به ميزان 1/3 ميليون متر مربع از ديگر اقدامهاي زير ساختي است.

وي گفت: رتبه‌بندي و به كارگيري 449 دانش آموخته علوم دامي در واحدهاي دامي انجام شد.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal