پيش‌بيني توليد بيش از 36 هزارتن قارچ خوراكي در كشور
1387/10/03

مديركل دفتر امور گل و گياهان زينتي و دارويي وزارت جهادكشاورزي پيش‌بيني كرد امسال نزديك به 36 هزار و 500 تن قارچ خوراكي در كشور توليد شود.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، مهندس بهروز غيبي سطح زيركشت قارچ‌هاي خوراكي در كشور را 36 هكتار عنوان كرد و افزود: از اين سطح، 5/34 هكتار به كشت قارچ دكمه‌اي و 5/1 هكتار به كشت قارچ صدفي اختصاص دارد.

وي ميزان توليد قارچ خوراكي در سال گذشته را 35 هزار و 850 تن اعلام كرد و گفت: از اين ميزان 35 هزارتن قارچ دكمه‌اي و 850 تن قارچ صدفي توليد شد.

مهندس غيبي با اشاره به شش تا هشت دوره توليد قارچ طي يك سال اظهار داشت: ميانگين عملكرد قارچ خوراكي در هر دوره كشت در ايران 15 تا 17 كيلوگرم و در برخي واحدها 22 كيلوگرم در هر مترمربع است، در حالي كه ميانگين عملكرد جهاني توليد قارچ 30 تا 35 كيلوگرم در هر مترمربع مي‌باشد. وي اذعان داشت براي رسيدن به ميانگين عملكرد توليد جهاني قارچ‌هاي خوراكي يعني تا 2 برابر عملكرد كنوني بايد بيشتر تلاش كنيم.

اين مقام مسؤول مصرف سرانه قارچ خوراكي در ايران را 400 تا 500 گرم و ميانگين مصرف سرانه دنيا براي هر نفر را 2/1 تا 5/1 كيلوگرم عنوان كرد.

وي با اشاره به اين كه سالانه 500 تن قارچ خوراكي از ايران به كشورهاي همسايه و حوزه خليج فارس صادر مي‌شود گفت: يكي از علل عدم توسعه صادرات قارچ خوراكي، نبود واحدهاي بزرگ توليد قارچ در سطح كشور و عدم استمرار توليد اين محصول مي‌باشد.

به گفته مهندس غيبي، براي احداث واحد پرورش قارچ دكمه‌اي با ظرفيت 200 تن در سال، 800 ميليون تومان سرمايه‌گذاري ثابت و در گردش نياز است كه وزارت جهادكشاورزي از طريق بانك‌هاي عامل در راستاي احداث واحدهاي بزرگ 60 درصد آن را تسهيلات پرداخت مي‌كند.

وي همچنين از پيشنهاد طرح نوسازي و بازسازي واحدهاي پرورش قارچ‌هاي خوراكي در برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: تكنولوژي واحدهاي پرورش قارچ كشور مربوط به 20 سال پيش است و اميدواريم با تامين اعتبارات و تسهيلات لازم، اين طرح در كشور اجرا شود.

وي واردات خاك پوششي را از ديگر مشكلات موجود در زمينه توليد قارچ‌هاي خوراكي نام برد و ابراز داشت: ما به دنبال حذف واردات خاك پوششي هستيم و در اين راستا اجازه برداشت خاك پيت با شرايط ويژه را از سازمان جنگل‌ها و مراتع كشور اخذ كرده‌ايم.

مديركل دفتر امور گل و گياهان زينتي و دارويي در عين حال از دانشگاه‌هاي كشور خواست تا طرح‌هاي توليد جايگزين خاك پيت را به وزارت جهادكشاورزي ارايه دهند.

وي مجموع ضايعات قارچ‌هاي خوراكي از مرحله كاشت تا مصرف را 2 درصد اعلام كرد.

مهندس غيبي در مورد مصرف آب در توليد اين محصول نيز بيان داشت: به ازاي توليد هر كيلوگرم قارچ خوراكي، 45 ليتر آب مصرف مي‌شود كه در مقايسه با ساير محصولات مانند ذرت كه به ازاي توليد يك كيلوگرم 1400 ليتر آب مصرف نياز دارد كه رقم كمي است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

 

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal