اجرای عملیات‌ آبخیزداری و جلوگیری از توسعه اراضی کشاورزی برای احیای دریاچه ارومیه
1392/08/18

معاون امور آب، خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي گفت: از حدود 100 هزار چاه غير مجاز كشاورزي حدود 30 هزار حلقه در استان اروميه وجود دارد كه تعيين تكليف آن‌ها يكي از وظايف وزارت جهاد كشاورزي براي احياي درياچه اروميه است.

رحيم سجادي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: دولت در راستاي احياي درياچه اروميه 19 بند را به تصويب رسانده كه طرح‌هاي آن در حال تدوين و اجراست و از اين ميان سه بند به وزارت جهاد كشاورزي برمي‌گردد.

وي افزود: تعيين تكليف چاه‌هاي غير مجاز و بدون پروانه، جلوگيري از توسعه اراضي كشاورزي با استفاده از سازوكارهاي تشويقي و تنبيهي، اجراي عمليات‌ آبخيزداري و تاكيد بر آبخوان‌داري براي تقويت سفره‌هاي آب زيرزميني حاشيه درياچه اروميه به شرط حفظ حقابه رودخانه‌ها تا ورودي به درياچه از جمله وظايف مشخص شده وزارت جهاد كشاورزي در راستاي احياي درياچه اروميه است.

معاون امور آب، خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي گفت: در كشور حدود 100 هزار حلقه چاه غير مجاز و بدون پروانه وجود دارد كه حدود 30 هزار حلقه آن در استان اروميه قرار دارد كه براساس قانون بايد هر چه سريع‌تر تعيين تكليف شوند.

سجادي ادامه داد: در قانون تعيين تكليف چاه‌هاي غير مجاز آمده است كه حقابه اين چاه‌ها بايد كاهش يابد و و مشروط به آبياري تحت فشار به آن‌ها مجوز داده شود اما مسئوليت آن بر عهده وزارت نيرو است و وزارت جهاد كشاورزي در اجراي اين قانون همكاري و هماهنگي‌هاي لازم را انجام مي‌دهد.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal