977 هزار تن مرغ و 482 هزار تن تخم‌مرغ توسط شبكه تعاوني‌هاي روستايي و كشاورزي خريداري مي‌شود
1386/05/27

دكترمحمدعلي شم‌آبادي  مديرعامل سازمان مركزي تعون روستايي ايران درباره ميزان خريد مرغ و تخم مرغ توسط شبكه تعاوني‌هاي روستايي و كشاورزي گفت: به زودي قرار است 977 هزار تن مرغ و 482 هزار تن تخم مرغ خريداري شود.

وي افزود: در 18 استان كشور حدود 80 هزار و 400 تن قرارداد در يك هفته منعقد شده كه هشت درصد رقم قرارداد است و تا پايان ماه اين رقم به 70 درصد مي‌رسد.

دكتر شم‌آبادي در خصوص خريد و فروش مرغ و تخم مرغ توسط شبكه تعاوني‌هاي روستايي گفت: كسي تصور نمي‌كرد كه تعاون روستايي در بازار پر پيچ و خم، پر رقابت و پر نفوذ قرار گيرد، بنابراين بايد از اين شرايطي كه براي ما فراهم آمده، استفاده كنيم تا گره‌گشاي كار مردم باشيم.

به گزارش ايسنا مديرعامل سازمان مركزي تعون روستايي ايران درباره سيستم توزيع در استان‌ها و به خصوص تهران به عنوان استان ويژه، به اهميت و پيچيدگي مطلب اشاره كرد و گفت: در جلسه‌اي با حضور مجموعه بخش‌هاي ذيربط شامل معاونت امور دام، سازمان دامپزشكي، سازمان تعاون روستايي و اتحاديه مركزي، در خصوص توزيع در بازار تهران با وجود 12 هزار واحد خرده‌فروشي، همراهي و ورود كشتارگاه‌ها به داخل مدار و هرگونه جابه‌جايي مرغ با هماهنگي هيات استان و در نهايت با هماهنگي تهران تصميماتي اتخاذ شد.

وي افزود:مقرر شد، تحويل مرغ درب مرغداري‌ها باشد و ديگر كليه امور به خصوص خريد تضميني به همان قيمت 11 هزار و 500 ريال درب كشتارگاه‌ها صورت نگيرد و همه چيز در اختيار يك وزارتخانه است به جز اختيار تنظيم بازار كه اگر هم به وزارتخانه متبوع محول شود چيزي كم و كسر نخواهد ماند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal