دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی با نوسازی و تحول در بخش کشاورزی
1392/12/20

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:بخش عمده ای از اقتصاد مقاومتی مرتبط با این وزارتخانه است و امیدواریم با نوسازی و تحول در کشاورزی کشور، به این مهم دست یابیم .

به گزارش ایرنا، محمد علی جوادی در آیین معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در شیراز افزود:بی تردید با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب،تکیه برمنابع داخلی ، تلاش دو چندان مسوولان و اتکای به اراده و صبوری ملت بزرگ ایران حماسه اقتصادی مد نظر رهبری محقق خواهد شد.

جوادی گفت:بخش کشاورزی به عنوان یکی از محورهای مهم توسعه کشور که تکیه گاهش را کشاورزان به عنوان قشر مولد جامعه تشکیل می دهند ، می تواند با همت و تلاش بیشتر و کیفی تر به شعار مورد نظر رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر تحقق حماسه اقتصادی جامه عمل بپوشاند.

وی اضافه کرد: برای بهبود وضعیت کشاورزی کشور باید به سمت افزایش ضریب بهره وری حرکت کنیم و برای عملیاتی شدن این هدف توجه بیشتر به شیوه های نوین آبیاری ، سرمایه گذاری درصنایع تبدیلی و نوآوری و ابتکار ضروری و بسیار حائز اهمیت است .

معاون وزیر جهاد کشاورزی ،استان فارس را یکی از قطب های کشاورزی کشور قلمداد کرد و بیان داشت: 43 درصد صادرات غیر نفتی این استان در بخش کشاورزی متمرکز است که این میزان، رقم تعیین کننده ای به شمار می آید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ، سهم 11درصدی فارس در تولید محصولات کشاورزی کشور ، داشتن رتبه نخست تولید برخی محصولات کشاورزی و شرایط اقلیمی خاص را از جمله مزایای بخش کشاورزی استان فارس برشمرد.

جوادی ادامه داد:در صورت توجه بیشتر به بخش کشاورزی استان فارس ، این استان می تواند نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از مطالب خود در مورد شایعاتی مبنی بر اختلاس دربخش کشاورزی فارس اظهار کرد : هیچ کس حق ندارد تا جرمی اثبات و حکمی صادر نشده است در مورد فردی قضاوت کند ، این عمل شایسته و زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی بیان داشت:کشور از قانون و محکمه برخورداراست و با افراد متخلف براساس قانون برخورد می شود .

دراین آیین محمد مهدی قاسمی به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس معرفی و از خدمات محمد حسن طلعتی سرپرست پیشین این سازمان تقدیر شد.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal