نظام زنبورداري ايران تدوين مي‌شود
1386/07/01

سرپرست دفتر امور پرورش و بهبود توليدات طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم وزارت جهاد كشاورزي از تدوين نظام زنبورداري ايران در قالب لايحه حفظ و حراست از منابع دامي كشور خبر داد.

به‌گزارش ايرنا، "حسين دماوندي‌نژاد" هدف از تدوين نظام زنبورداري كشور را ساماندهي و قانونمند كردن فعاليتهاي زنبورداري كشور عنوان كرد.

وي با بيان آنكه جايگاه استقرار كلينيكهاي زنبورداران در مناطق دوردست و صعب‌العبور قرار دارد، بر حمايت بيشتر از آنان تاكيد كرد.

وي در همين حال نقش گرده‌افشاني در افزايش محصولات باغي و زراعي را با اهميت خواند و تصريح كرد: استقرار كندوهاي عسل در اطراف اراضي كشاورزي، توليد محصولات باغي و زراعي را تا چندين برابر افزايش مي‌دهد.

وي، عدم آمادگي و آگاهي كشاورزان از مزيتهاي گرده‌افشاني و مسايل مالكيتي آنان را از موانع استقرار كندوهاي عسل در اطراف اراضي كشاورزي برشمرد و اظهار داشت: ما به دنبال آن هستيم تا ستاد گرده‌افشاني را فعال كنيم كه اين امر نيازمند هماهنگي و همكاري تشكلها، سازمان محيط زيست و ساير دستگاههاي ذيربط است.

دماوندي‌نژاد با بيان آنكه ايران به لحاظ شرايط اقليمي و وجود چهار فصل داراي ظرفيتهاي بالايي براي توسعه زنبورداري است، از تشكلها و انجمنهاي زنبورداري خواست براي استفاده هرچه بيشتر از اين ظرفيتهاي خدادادي به منظور افزايش محصولات زنبور عسل، فعاليت خود را توسعه دهند.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal