خدمات سازنده دولت را نبايد در آستانه انتخابات‌ زير سوال برد
1390/12/10

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي گفت:‌ نبايد به بهانه انتقاد، تمامي خدمات دولت و رييس جمهور را زير سووال برد و آنها را در آستانه انتخابات مجلس تخريب كرد. آيت الله ""حسن عالمي"" در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به خدمات موثر دولت در ابعاد مختلف افزود: دولت جزئي از نظام بوده و تخريب دولت به منزله تخريب كل نظام است و بايد از آن پرهيز شود. به گزارش ايرنا، وي ادامه داد: نبايد با طرح مسائلي در آستانه انتخابات ،‌ خدمات سازنده دولت را زير سووال برد. وي گفت : برخي موارد نقص و خلاء‌ در ارائه خدمات در عملكرد دولت بايد سر جاي خودش به طور سازنده و نه مخرب نقد شود ولي ‌ما نبايد با انتقادهايي مخرب، خدمات دولت و نظام ناديده بگيريم. آيت الله عالمي افزود:‌ انتخابات در كشور ما بايد بر مبناي اخلاق و پرهيز از هر گونه تخريب دولت و ساير نامزدهاي انتخاباتي برگزار شود. وي اظهار داشت: اين تخريب و تضعيف دولت يا ساير نامزدهاي انتخاباتي توسط هر فردي پذيرفته شده نيست و بايد از آن خودداري شود. وي بيان كرد: انعكاس اخبار و گزارش هاي رسانه ها همواره و از جمله در آستانه انتخابات نبايد بگونه اي باشد كه موجبات دلسردي مردم براي حضور در صحنه هاي دفاع از آرمانهاي نظام و انتخابات شود. نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد:‌ اگر رسانه اي با طرح مسائلي و يا با درشت جلوه دادن مشكلات جامعه و كوتاهي مسوولان در رفع آنها به تضعيف دولت و نهايت امر نظام بپردازد و با اين مساله دلسردي در مردم و جامعه ايجاد كند، به مردم خيانت كرده است. وي اضافه كرد: رسانه ها مالكيت شخصي نداشته و متعلق به عموم جامعه هستند و بايد در راستاي تقويت ارزش هاي نظام گام بردارند. آيت الله عالمي افزود: اخبار و گزارش هاي رسانه ها بايد بگونه اي تنظيم و انعكاس يابد كه حق مردم ادا شود و اين خلاف حق مردم است كه رسانه ها بگونه اي مطالب را تهيه و منعكس كنند كه موجبات دلسردي در آنان را فراهم سازد. وي با اشاره به خدمات دولت گفت:‌ وجود برخي از مسائل و مشكلات اقتصادي نشات گرفته از تحميل تحريم هاي اقتصادي و فشارهاي خارجي بر كشورمان است و مسوولان نظام و دولت به هيچ عنوان راضي به بروز گراني در جامعه نيستند و تا حد امكان براي كاهش آنها تلاش و گام هايي را براي برطرف شدن آن برداشته اند. او گفت:‌ همچنين اين مشكلات به هيچ عنوان تاثير منفي بر فرآيند برگزاري انتخابات ندارد و ملت ايران طي بيش از 33 سال از پيروزي انقلاب ثابت كردند كه تحت هر شرايط و سختي ها ثابت قدم در صحنه هاي دفاع از آرمان هاي نظام ايستادند و در انتخابات هاي گوناگون حضور تاثيرگذاري داشته و دارند. وي افزود: مردم با درك و شعور بالاي سياسي و فرهنگي خود اين مسائل را درك مي كنند و به خدمات دولت و نظام آگاه هستند. آيت الله عالمي گفت:‌ برخورد نظام با سران و عوامل فتنه نشان دهنده پيشي گرفتن رحمانيت بر غضب نظام اسلامي است و مردم به نحوره برخورد نظام با آنان راضي هستند.

وي افزود:‌ جريان فتنه بعد از انتخابات توان به چالش كشاندن نظام يا انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ميان دوره اي مجلس خبرگان رهبري و يا ايجاد ناامني براي جلوگيري از برگزاري مطلوب آن را ندارد. وي اظهارداشت:‌ انتخابات دوازدهم اسفندماه جاري نخستين انتخابات كشورمان بعد از خيزش هاي بيداري اسلامي در مردم كشورهاي منطقه و جهان است كه با الگو پذيري از انقلاب اسلامي ايران ايجاد شده و گسترش يافتند و زمينه سرنگوني تعدادي از ديكتاتورهاي وابسته به استكبار را فراهم كردند. او گفت :‌ مردم كشورهاي اسلامي در اين خيزش هاي بيدار گرانه در برخي از اين كشورها حاكميت را به دست گرفتند و نگاه ملل آنها به انتخابات آينده كشورمان نگاهي اساسي است. نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي بيان كرد: اگر اين انتخابات سالم، با نشاط و با حضور حداكثري مردم برگزار شود، موجب دلگرمي مردم اين كشورها در ادامه نهضت هاي بيدار گرايانه اسلامي شان را فراهم مي كند.

وي افزود:‌ بر اين اساس اين انتخابات خدمت مستقيم به ادامه نهضت هاي بيدار گرايانه مردم كشورهاي اسلامي است. وي از شركت در انتخابات به عنوان وظيفه ديني و انساني آحاد مردم ياد كرد و گفت:‌رهبري و مراجع عظام تقليد حضور در انتخابات را يك حق اجتماعي براي مردم و يك تكليف و واجب شرعي و ترك آن را گناه و امري حرام دانستند. وي با ياد آوري نظرات مراجع عظام تقليد در ارتباط با اهميت حضور در انتخابات گفت: وقتي واجب شرعي مانند نماز ادا نشود مي توان قضاي آن را به جا آورد ولي انتخابات امر واجبي است كه اگر ترك شده و انجام نشود، نمي توان قضاي آن را به جا آورد. وي نقش احزاب و علما‌ را در تبيين اهميت حضور حداكثري مردم در انتخابات بسيار مهم و حساس دانست.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal